Foto on illustreeriv. (Sander Ilvest / Postimees)

Enesetapukatsed, tapmiskatsed, politseikaebused, kiirabi väljakutsed, intriigid – sellisena kirjeldavad MTÜ Pagula töötajad pagulaste elu Eestis.

Kolmest perest kaks on väga probleemsed, Pagula töötajad on näinud nendega kurja vaeva. Perest, kus pereisa ähvardas mullu 11. novembril kogu pere süütevedelikuga põlema panna, rääkisid Pagula töötajad, et pere saabus umbkeelsetena, kellele tuli palju asju seletada, ning 22aastane pereema ei osanud oma lapsi ei pesta ega mähkida, sest Süürias tegeles lastega peamiselt mehe ema. "Nad ei kujutanud ette, mis asi on talv ja kui külm võib olla,“ rääkisid Pagula inimesed, kelle sõnul ei osanud pered lapsi vastavalt ilmastikule riidesse panna.

Kui algul läks hästi – naine võttis rätiku peast ja pani teksapüksid jalga -, siis pool aastat hiljem jõudis neile kohale, et nad on kodust kaugel, neil pole mitte kedagi, ja tekkisid omavahelised tülid.

Kogu artikkel Eesti pagulastest ilmub Eesti Ekspressis homme.

Jaga artiklit

231 kommentaari

H
Huvitav  /   10:46, 20. apr 2017
kas need kes tulevad just praegu sõbralike laevadega Liibüa rannalt on ehk psühholoogiliselt tugevamad,tullakse ju otsima paremat elu,leidmata seda eest sellisel hulgal nagu lubati interneti lehtedel.Samas on juba ka lahti sõda sissevedajate vahel,kusjuures illegaalitaksod ei võta süüdistusi omaks,kuigi on pildid kus põgenikke korjatakse liibüa rannkaitse laevadelt.Miks ei viida kogu seda hulka lähimasse turvalisse sadamasse mis asub Tuneesisa,nii vist määrab ka rahvusvaheline merepäästeseadus? https://www.thelocal.it/20170413/migrant-rescuers-accuse-eu-border-agency-of-conspiracy Tegemist on ikka räige inimkaubandusega,ime et siis psühhotraumades kliendid.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis