Eesti uudised

Puuetega Inimeste Koda annab nõu töövõimereformi kohta (7)

Maarit Stepanov, 19. aprill 2017, 04:00
PIlle LiimalFoto: Stanislav Moškov

Sotsiaalministeerium sõlmis eile Eesti Puuetega Inimeste Kojaga ühiste kavatsuste protokolli, mille kohaselt hakkab koda pakkuma töövõimereformialast nõustamist. Lisaks tutvustati, mida on töövõimereform kaasa toonud aasta esimesel kolmel kuul.

Eesti Töötukassa juhatuse liikme Pille Liimali sõnul tähendab aasta alguses jõustunud reformi teine järk, et töövõime hindamiseks tuleb töötukassa poole pöörduda ka nendel, kellele juba on määratud püsiv töövõimekaotus. "Selle aasta esimese kolme kuuga on meile esitatud üle 14 500 töövõime hindamise taotluse," ütles Liimal ja lisas, et keskmiselt kulub ühe otsuse tegemiseks 19 tööpäeva. Kuigi seaduse järgi tohib otsuse langetamiseks kuluda maksimaalselt 30 päeva, nentis Liimal, et on ka neid, kes peavad seda ootama kauem: jaanuaris kolm protsenti ja veebruaris seitse protsenti pöördujatest.

Ta rõhutas, et vastupidiselt inimeste hirmule ei hinda töövõimet töötukassa spetsialistid, vaid erihariduse ja vastava metoodika väljaõppe saanud arstid, kes töötavad tervishoiuteenuse osutaja juures. Töötukassa spetsialistid lähtuvad oma otsustes arstide arvamusest.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21. juuni 2017, 10:25
Erivajadustega loovmeeskond paneb õla alla ainulaadsele sotsiaalkampaaniale
3. mai 2017, 04:00
PUUDEGA MEES ASUB KOHTUTEELE: "Mul ei ole enam midagi kaotada! Ma olen juba kõik kaotanud…"
21. aprill 2017, 21:19
Minister: vähenenud töövõimega inimesed hindamise ajaks sissetulekuta ei jää
18. aprill 2017, 18:51
Puuetega Inimeste Koda hakkab nõustama neid, kes töövõime reformi poolt segadusse aetud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee