Mõrvas kahtlustatav Steve Stephens.Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 18. aprill 2017 21:03
Clevelandi politsei on loobunud 37-aastase Steve Stephensi otsingutest, vahendab CNN. Mees sooritas enesetapu.

Pühapäeval filmis Stephens õõvastava video sellest, kuidas mõrvas juhuslikult valitud mehe. Ta lasi ohvri tänaval maha, samal ajal oma tegu filmides.

Kuriteole järgnes inimjaht, et ohtlik mõrvar tabada. Videos praalis julmur, et on inimesi tapnud veelgi, seega oli põhjust pidada teda äärmiselt ohtlikuks.

Clevelandist Pennsylvaniasse põgenenud Stephens lasi ennast maha, kui politsei talle järele jõudis. Üks politseinik sooritas manöövri, millega rammis Stephensi Ford Fusionit. Politsei kirjeldab, et kui mõrvari auto rammimise järel juhitavuse kaotas, haaras ta püstoli ja tappis ennast lasuga pähe.

Stephensi ohver oli 74-aastane Robert Godwin, ametilt mehhaanik, neljateistkümne lapselapse vanaisa. Vanahärra oli teel koju pereürituselt.

Videos oli Stephens väidetavalt käskinud Godwinil öelda kellegi naisterahva nime, seejärel öelnud: "Tema on põhjus, miks sinuga nii juhtub!". See naine ise on CNN-i väitel täielikus šokis, Stephens oli tema sõnul armastav isa. Clevelandi politsei rõhutab, et juhtunus ei ole ühtegi teist süüdlast peale Stephensi enda.