Maailm

Uudist täiendatud!

FOTOD | Peterburi plahvatuse korraldamises kahtlustatav: "Mulle anti käsk. Ma ei olnud teadlik, et osalen terroriakti ettevalmistamisel."  (12)

Toimetas Kristin Aasma, 18. aprill 2017 23:38
Peterburi terrorirünnaku korraldamises kahtlustatav Abror Azimov Moskvas kohtus 18. aprillil 2017.Foto: Reuters / Scanpix
Moskvas kinni peetud Abror Azimov, keda seostatakse Peterburi terrorirünnaku korraldamisega, väitis, et tegutses juhtnööride järgi ning ei teadnud, et osaleb terrorirünnaku ettevalmistamises. 

"Olen nõus kinnipidamisega, kuid selles, et ma plahvatuses osalesin, seda ei ole ma öelnud," teatas Azimov Moskva Basmannõi kohtus, vahendas Interfax. "Minu osalemine on, aga mitte otsene," kõneles kohtualune

Samal teemal

Varem, enne kohtuistungit, oli Azimovi advokaat Armen Zadojan teatanud, et tema kaitsealune tunnistas end täielikult süüdi. Veidi hiljem teatas Abror Azimov aga kohtus, et ta järgis üksnes juhtnööre, kuid ei olnud teadlik, milles ta osales. "Mulle anti käsk. Ma ei olnud teadlik, et osalen terroriakti ettevalmistamisel," kõneles Azimov.

1990. aastal sündinud Azimov võeti kinni Moskvas üleeile. Ta on üheksas isik, kes on vahistatud seoses 3. aprilli metrooplahvatusega Peterburis, milles hukkus 14 ja sai viga üle poolesaja inimese. Plahvatuse teostajaks oli Kõrgõzstanist pärit Venemaa kodanik Akbaržon Džalilov. Kahtlustuse järgi oli Azimov see, kes Džalilovi välja õpetas.

Azimov sai 2008. aastal Kõrgõzstani kodaniku passi ning võttis viie aasta pärast Vene kodakondsuse, kirjutas Interfax. Mees elas ja töötas püsivalt Venemaal ning käis kord aastas kodumaal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee