22
fotot
(Teet Malsroos)

Transpordi ametiühing korraldas täna ATKO kontori ees piketi, et juhtida tähelepanu ATKO bussijuhtide murele tööandja järjepideva seaduse rikkumise osas.

Transpordi ametiühingu juhatuse esimehe Jaan-Hendrik Toomeli sõnul seisneb piketi põhjus selles, et tööandja väldib ebaseaduslikke võtteid kasutades bussijuhtide ületundide tekkimist ja seega maksab töötajatele vähem palka kui peaks.

"Vaatamata korduvale probleemidele tähelepanu juhtimisele ning vaidlustele õiguskaitseorganites pole olukord paremaks läinud ning endiselt rikutakse ja otsitakse uusi mooduseid, kuidas rikkuda nii töölepinguseadust kui kõigile valdkonna tööandjatele täitmiseks kohustuslikku sektorilepet,“ rääkis Toomel.

ATKO kommentaar.

"05.04.17 oleme teinud järelpäringu tööinspektsiooni valveaja rakendamise seaduslikkuse suhtes ning hetkel ootame tööinspektsiooni õiguslikku seisukohta. Kuni tööinspektsioonilt seisukoha saamiseni, ei ole töötajatele valveaega rakendatud ning ei rakendata," teatab ATKO.

"On alusetud transpordi ametiühingu (ETTA) poolsed süüdistused, et ATKO maksab töötajatele vähem palka ning rikub järjepidevalt seadust. Ettevõte on alati täitnud ning täidab ka edaspidi üldtöökokkuleppega kehtestatud palgamäärasid," kinnitab bussifirma.

"Samuti on meile jõudnud info, et ETTA survestab ATKO töötajaid osalema nende poolt korraldatud meeleavaldustel. Arvestades kehtivate kollektiivlepingute olemasolu ametiühinguga, ootame juriidilist seisukohta ametühingu poolsele kollektiivlepingu rikkumisele," kommenteerib ATKO.

Jaga artiklit

51 kommentaari

O
orjatöö?  /   16:23, 22. apr 2017
kas palka siis üldse ei saa????
R
raudmees  /   21:15, 21. apr 2017
Sel plakatiga ametiühingutegelasel on päris nälginud nägu ees Kahju kohe vennikesest

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis