Eesti uudised

KOKKUHOIUTUHIN KOOLIMAASTIKUL: sügisel kaob taas kaheksa kooli, kaks neist jäädavalt  (27)

Asso Ladva, 18. aprill 2017 04:00
ÜMBERKORRALDUSED HOOS: Suletava Vana-Kalamaja täiskasvanute gümnaasiumi hoones käivad ehitustööd. Sügisel läheb hoone Gustav Adolfi gümnaasiumi nooremate klasside kasutusse.Foto: Alar Truu

Sellel sügisel suletakse Eestis jäädavalt kaks kooli. Koolide nimekiri lüheneb aga kaheksa liikme võrra: kokkuhoiutuhinas vallad-linnad liidavad koolid üheks asutuseks, samas kui õpilased saavad endiselt käia samades koolimajades.

Kohalike inimeste jaoks on emotsionaalne iga kooli sulgemine. Ent on suur vahe, kuidas kohalikud võimud seda teevad – kas räägitakse võimalikust sulgemisest aastate kaupa, kuid midagi ei otsustata, või valmistatakse kooli sulgemine põhjalikult ette.

"Tegelik seis on selline, et Sõmerpalu oli ainus Võrumaa vald, mis suutis üleval pidada kahte põhikooli," ütles Sõmerpalu vallavanem Aare Hollo. "15 aastat tagasi oli nii Sõmerpalu kui ka Osula koolis õpilasi 150. Praegu on Sõmerpalu koolis 40–50 last, Osulas veidi üle 90." 2017. aasta sügisel lähevad Sõmerpalu kooli õpilased üle Osula kooli, otsustas vallavolikogu rohkem kui aasta tagasi.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee