Terrorirünnakus hukkunute mälestuseks toodud lilled ja küünlad Peterburi Spasskaja metroojaama ees.Foto: Reuters / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 17. aprill 2017 21:29
Venemaa pealinnas Moskvas peeti täna kinni Kesk-Aasiast pärit mees, keda süüdistatakse kaasabis Peterburi metrooplahvatuse ettevalmistamisel.

1990. aastal sündinud Abror Azimov peeti kinni Moskva lääneosas Oditsovos, kirjutas BBC. 

Azimov on üheksas isik, kes on seoses Peterburi terrorirünnakuga kinni peetud.

Enesetapuplahvatuse korraldas Kõrgõzstanist pärit 22aastane Akbaržon Džalilov. Arvatakse, et Azimov valmistas Džalilovit ette enesetapurünnakuks, teatas TASS. Vahistamisel leiti Azimovilt püstol ning pakk kahe nutitelefoniga.

3. aprillil hukkus Peterburi metroos plahvatuses 14 inimest, nende seas pommimees Akbaržon Džalilov. Vigastada sai üle 50 inimese.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

ekstaole 18. aprill 2017 08:31
Muide, eesti keeles on ütlus "omad joped", mille tähenduseks on mingisugune seotus või vaimne partnerlus (lähedus tegevuse, elustiili või kuuluvuse mõttes) kahe või enama inimese vahel. Ettevalmistaja ei pruukinud olla oma jope õhkulaskjale, ta võib seda olla kellegi teise ja hoopis mingite muude asjade suhtes.
ekstaole 18. aprill 2017 09:02
Kust võib olla pärit šlängikeelne ütlus "oma jope" või mitmuses "omad joped"? Pakun, et selleks algallikaks, kaudselt, võib olla mingi algne ja iidne tava, mis seisnes selles, et õpetaja viskas oma kehakatte oma jüngri või tulevase järglase peale (vaimse järgluse või ühtekuuluvuse märgiks). Taolist nähtust on kirjeldatud ka Vanas Testamendis (mistõttu ütlesingi, et tegemist on iidse tavaga). Pakun, et ütlus "oma jope" on saanud oma lõpliku šlängikeelse vormi alles vanglakultuuris või eelviimasele sarnaneva kultuuri vahendusel.
palitu 19. aprill 2017 01:26
On ka sõna "mantlipärija".
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS