Krimi

Politseile tegid muret pühade ajal purjutavad lapsed (7)

Toimetas Kristin Aasma, 17. aprill 2017 20:20
Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia
Ööl vastu laupäeva tabati Narvas reidi käigus kaheksa alkoholijoobes alaealist ja kolm täiskasvanut, kes alaealistele alkoholi ostsid.

Ööl vastu 15. aprilli kontrollisid Narva politseijaoskonna noorsoo- ja piirkonnapolitseinikud Narvas ja Sillamäel alla 18aastaseid noori. Kontrolli käigus tabati kaheksa alkoholi tarvitanud alaealist, neist noorim oli 14aastane. Lisaks peeti kinni ka üks nooruk, kellel olid narkootikumide tarvitamise tunnused, edastas Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindaja Kertu Krall.

Samal teemal

"Murettekitav on see, et ühele teismelisele andis alkoholi üle tema enda isa. Samuti tegime veel kindlaks kaks juhtumit, kus täisealised pakkusid alaealistele alkoholi,“ sõnas Narva politseijaoskonna piirkonnavanem Jelena Roos-Metsma.

"Noorsoopolitseinikud viivad koolides läbi ennetusteemalisi loenguid ja üritusi, mille käigus selgitatakse noortele alkoholi ja muude sõltuvusainete kahjulikkust, kuid kui kodus käitutakse vastupidiselt, ei ole nendest loengutest kahjuks kasu. Täisealised peavad mõistma, et alkohol ja muud mõnuained kahjustavad oluliselt laste tervist ning alkoholi ostmine lastele on karistatav. Lisaks sellele suureneb alaealistel oht panna toime mõni süütegu või vastupidi, sattuda selle ohvriks. Kahjuks oleme oma töös kokku puutunud ka juhtumitega, kus meedikute abi on vajanud alkoholimürgistuse saanud lapsed vanuses 8-11 eluaastat “ tõdes Roos-Metsma.

Alkoholipudeliga nooruk kandis politsevormi

15. aprilli õhtul märkasid patrullpolitseinikud Narvas Võidu tänaval noorukite seltskonda, kellest ühel oli käes alkoholipudel ja ta kandis politseivormi. Ametnikud peatasid auto ja palusid politseivormis noorukil seisma jääda. Nooruk eiras politseinike korraldust ja pani jooksu ning ta tabati Energia tänaval. Kontrollimisel selgus, et tegemist on 16aastase noormehega ja ta toimetati edasisteks menetlustoiminguteks jaoskonda. Juhtunu kohta alustati väärteomenetlus karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb ametniku vormiriietuse ebaseaduslikku kasutamist.

Alkoholiseadus keelab alkohoolse joogi pakkumise, võõrandamise või üleandmise alaealisele ning sellise teo eest saab toimepanijat karistada kuni 1200€ rahatrahviga või arestiga. Rõhutame, et täiskasvanud peaksid keelduma alaealisele alkoholi ostmisest või pakkumisest. Kui nähakse pealt alaealisele alkoholi müümist, tuleks esimesena pöörduda müüja poole või juhtida sellele turvamehe tähelepanu või helistada numbrile 112 ja kustuda politsei kohale.

Samal teemal

21.02.2018
Eestis satub aastas haiglasse üle saja alkoholimürgistusega lapse
21.02.2018
Mees jootis tüdrukutele mänguväljakul alkoholi