Eesti uudised

TÖÖANDJA SEADUSERIKKUMINE: ATKO bussijuhtide mure päädib piketiga (20)

Delfi Ärileht, 17. aprill 2017 18:56
Foto: Arno Saar
Transpordi ametiühing korraldab homme piketi, et juhtida tähelepanu ATKO bussijuhtide murele tööandja järjepideva seaduse rikkumise osas.

Transpordi ametiühingu juhatuse esimehe Jaan-Hendrik Toomeli sõnul seisneb piketi põhjus selles, et tööandja väldib ebaseaduslikke võtteid kasutades bussijuhtide ületundide tekkimist ja seega maksab töötajatele vähem palka kui peaks.

Samal teemal

"Vaatamata korduvale probleemidele tähelepanu juhtimisele ning vaidlustele õiguskaitseorganites pole olukord paremaks läinud ning endiselt rikutakse ja otsitakse uusi mooduseid, kuidas rikkuda nii töölepinguseadust kui kõigile valdkonna tööandjatele täitmiseks kohustuslikku sektorilepet," rääkis Toomel.

Täpsemalt kasutab tööandja tema sõnul ebaseaduslikult tööpäeva siseselt valveaega, et vähendada kunstlikult bussijuhtide tööaega viisil, mis on vastuolus nii seaduse kui ka üldtöökokkuleppe regulatsiooniga.

Olukorrast tulenevalt leiab transpordi ametiühing, et selliselt käituvatel ettevõtetel ei tohiks olla asja avaliku liiniveo hangetele ning möödunud neljapäeval tegi ametiühing vastavasisulise ettepaneku kohtumiseks ka maanteeametile, tööinspektsioonile ja autoettevõtete liidule.

Artikkel on refereeritud Delfi Ärilehest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee