USA asepresident Mike Pence Lõuna-Koreas demilitariseeritud tsoonis Panmunjomis 17. aprillil 2017.Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 17. aprill 2017 17:43
USA asepresident Mike Pence teatas, et tema riigi "strateegilise kannatlikkuse ajastu“ Põhja-Korea suhtes on lõppenud.

Pence tegi selle kommentaari demilitariseeritud tsoonis Põhja- ja Lõuna-Korea vahel visiidi ajal Lõuna-Koreasse, kus ta käis kinnitamas kahe riigi suhteid, vahendas BBC.

USA asepresidendi visiit Lõuna-Koreasse leidis aset Korea poolsaarel kerkivate pingete taustal ning milles on avaldustega esinenud nii Põhja-Korea kui USA.

Pence saabus Lõuna-Korea pealinna Seouli pühapäeval mõni tund pärast seda, kui Põhja-Korea oli katsetanud oma raketti – katse ebaõnnestus.

Täna korraldasid USA ja Lõuna-Korea viimase territooriumil ühise sõjaharjutuse, mis pidi näitama sõjavalmidust Põhja-Korea vastu, vahendas Lõuna-Korea meedia.

Mike Pence, kelle isa oli sõjaväes Korea sõja ajal, külastas Panmunjomi küla, kus sõlmiti relvarahu.

Kõneluses Lõuna-Korea presidendi Hwang Kyo-ahniga ütles Mike Pence, et Põhja-Korea on läbi viinud tuuma- ja raketikatsetusi, kui eelmine USA administratsioon ajas  „strateegilise kannatlikkuse“ poliitikat, kuid nüüd on see Pence’i sõnul lõppenud. 

„Nagu kahel viimasel nädalal on maailm olnud tunnistajaks meie uue presidendi tugevusele ja otsustavusele tegutsemises Süürias ja Afganistanis,“ sõnas USA asepresident. „Põhja-Korea teeks hästi, kui ta ei katsetaks selles piirkonnas Ühendriikide relvajõudude tugevust või kindlameelsust.“ Pence kinnitas ka oma võõrustajale Lõuna-Koreale: "Oleme sajaprotsendiliselt teiega."