Eesti uudised

Energeetikud avaldavad meelt (3)

Marvel Riik, 17. aprill 2017 04:00
Foto: Aldo Luud
Teisipäeval tulevad Eesti Energia Ida-Virumaa töötajad rahandusministeeriumi ette pikettima, sest ei ole nõus kollektiivlepingu tingimustega.

Eesti Energial on ametiühingutega läbirääkimised, et enda sõnul nüüdisajastada kollektiivlepinguid. Praegu on Eesti Energial ametiühingutega seitse kollektiivlepingut, mille sisu pärineb suures osas 1990ndatest, sisaldades punkte, mis on tänapäeval kas ettevõtte enda või seadustega kaetud.

Samal teemal

Läbirääkimised energeetikutega algasid mullu suvel, kuid juhtkonna pakkumine – tööseadus täidetud minimaalselt ja palgatõus 2,5% – lükati tagasi, sest ei soovitud loobuda lisahüvedest, näiteks lisapuhkusepäevad või erikokkulepped ületunnitöö eest. Homme tuleb sadakond Ida-Virumaa energeetikut rahandusministeeriumi (kui riigifirma esindaja) ette meelt avaldama. Toetusgruppidena on lubanud appi tulla mitu ametiühingut. "Kõik need punktid on suure vaevaga aastatega lepingusse võideldud. Kui need sealt nüüd korraga välja võtta, ei saa neid enam nii lihtsalt tagasi," selgitas ametiühingute keskliidu juht Peep Peterson Delfile. Peterson lisas, et tema tülikiskumine energeetikutega on samm, mida Eesti Energia juhtkond poleks ehk pidanud tegema. "See on plahvatusohtlik olukord," rääkis Peterson. "Ütleme, et mina nii ei teeks, arvestades seda piirkonda ja poliitilist seisu." Ametiühing pani omalt poolt lauale pakkumise, mille järgi hüvedest ei loobuta ja palgatõus oleks 6%.

Eesti Energia personalidirektori Tiina Drui sõnul pakub ettevõte töötajatele paremaid töötingimusi, kui seadustega on ette nähtud ning maksab konkurentsivõimelist töötasu, mis on Ida-Virumaa keskmisest kuu kogupalgast ligikaudu 500 eurot kõrgem ehk umbes 1400 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee