Eesti uudised

Kus on Savisaare tervise viimane piir – enne kohut, kohtus või… (113)

Juhan Haravee, 17. aprill 2017, 04:00
VIIMANE PIIR: Millised üllatused on varuks kohtu määratud ekspertidel ja milliseid haigusi võib veel majutada legendaarse poliitiku vaevatud keha?Foto: Robin Roots

Korruptsioonisüüdistustega kohtu alla antud Keskerakonna endine esimees ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar avaldas vaiksel laupäeval Facebookis südamearst Jaan Eha hinnangu oma tervisele: diagnoositud on mitu haigust, millest tervistumine ei ole võimalik.

Protsessi teisel eelistungil 21. märtsil esitas Edgar Savisaare kaitsja vandeadvokaat Oliver Nääs kohtule taotluse kriminaalmenetluse lõpetamiseks seoses Savisaare tervisliku seisundiga. "Tema tervislikust seisundist tulenevalt on väga tõsine oht, et kohtumenetluses osalemine toob kaasa eluohtlikud tüsistused või äkksurma," nentis Nääs pärast eelistungit. Kohus määras Savisaarele kohtuarstliku ekspertiisi, et välja selgitada, kas poliitik on parandamatult haigestunud ja juhul, kui see nii on, siis kas ta on võimeline osalema kriminaalmenetluses ja kandma karistust. Savisaar otsustab mängida lahtiste kaartidega. Et tema põduruses kellelgi kahtlust ei tekiks – ei ekspertidel ega avalikkusel. Üleeile avaldas Savisaar Facebookis südamearst Jaan Eha hinnangu oma tervisele. "Advokaat palus mõni kuu tagasi meditsiinilist hinnangut mõnelt arstilt, kes teavad minu terviseasju," kirjutab Savisaar. "Jutt oli Tartu Ülikooli kliinikumist, Ida-Tallinna keskhaiglast ja Jõgeva maakonna haiglast. Hinnangud ka saadi ning kohtunik andis need edasi kohtuekspertiisi instituudile. Küsisin Tartu Ülikooli südamehaiguste kliinikumi juhatajalt doktor Jaan Ehalt, kas ma võin tema arvamuse Facebooki üles panna. Doktor oli lahkelt nõus." Vastavalt Eha eksperdiarvamusele on Savisaarel diagnoositud mitu haigust, millest tervistumine ei ole praeguse arstiteaduse taseme juures võimalik: veresoonte aterosklerootiline kahjustus, südame isheemiatõbi, läbipõetud südamelihase infarkt, südamepuudulikkus, raske kõrgvererõhktõbi, diabeet, amputeeritud alajäse. Advokaadi küsimusele, kas Savisaar on tulenevalt oma terviseseisundist võimeline kriminaalmenetluses (s.h kohtumenetluses) osalema, vastab Eha: "Igasugune kestev psüühiline pinge ja ülekoormus võib halvendada nimetatud haiguste kulgu ning esile kutsuda eluohtlikke tüsistusi. Ei, Savisaar ei ole tulenevalt oma terviseseisundist võimeline osalema kohtumenetluses, ilma et sellega ei kaasneks eluohtlike tüsistuste tekkimise või äkksurma oht."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14. juuni 2017, 16:10
SAVISAARE SÕBER JA RAVIARST: see protsess tema tervist küll paremaks ei tee
5. juuni 2017, 15:38
Edgar Savisaar anti kohtu alla
24. mai 2017, 15:04
Savisaare kohtuarstlik ekspertiis valmib 9. juuniks
15. aprill 2017, 13:23
Savisaar avaldas südamearsti hinnangu: Tal on vähemalt kuus haigust, millest paranemine ei ole võimalik

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee