Maailm

Jeruusalemmas tappis palestiinlasest pussitaja inglise tudengi (13)

Toimetas Asso Ladva, 15. aprill 2017 22:55
Kiirabi viib Jeruusalemmas pussitada saanud naistudengi haiglasse.Foto: Reuters / Scanpix
Palestiinlasest mees pussitas Jeruusalemma rongis eile surnuks naisüliõpilase, Suurbitannia kodaniku, vahendas Reuters Iisraeli politsei teadet.

Suurbritannia suursaadik Iisraelis Mark Regev ütles, et ohvriks oli Hannah Bladon, Heebrea ülikoolis õppinud vahetusüliõpilane. Briti kodaniku hukkumist kinnitas ka Suurbritannia välisministeerium.

Iisraeli võimude teatel oli kurjategijaks 57-aastane Jamil Tamimi, palestiinlastega asustatud Ida-Jeruusalemma elanik. Mehel oli mitmeid vaimseid probleeme ning kuus aastat tagasi mõisteti ta süüdi oma tütre seksuaalses ründamises. Vahistajate sõnul püüdis mees pärast mõrva sooritada enesetappu ja neelas alla žiletitera.

Vahejuhtum leidis aset väga ebasobival ajal, mis kristlased tähistavad suurt reedet ning muhameedlased peavad oma palvusi kristlaste pühapaikade vahetus läheduses.

Poolteist aastat tagasi alanud palestiinlaste spontaansetes noarünnakutes on siiani hukkunud 37 iisraellast ning kaks Ameerika turisti. Sama aja jooksul on surma saanud vähemalt 162 palestiinlasest pussitajat, tulistajat või autoga rammijat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee