Eesti uudised

Refomierakonna noortekogu algatas e-valimiste lühendamise vastase petitsiooni  (60)

Toimetas Aleksander Pihlak, 15. aprill 2017 10:56
Kohalike omavalitsuste valimised tulevad sel sügiselFoto: LAURA OKS
Reformierakonna noortekogu loodab kuu ajaga koguda vähemalt 2000 allkirja petitsioonile, millega palutakse riigikogu liikmetel e-valimisi lühendav seaduseelnõu tagasi lükata.

Erakonna noortekogu pressisekretäri Gaspar Šabadi sõnul alustasid reforminoored tegevust valitsuse Eestit kui e-riiki nõrgendavate sammude peatamiseks kohe, kui meediast selgus, et Keskerakond kaalub elektroonilise hääletamise perioodi lühendamist.

Viimase kuu vältel suheldi tema sõnul kümnete valdkonna ekspertidega. "Selle aja jooksul oleme kuulnud mitmeid julgustavaid toetusavaldusi, kuid kahjuks meie petitsiooni avalik ja otsene toetamine kujunes keerukamaks. Arvestades valitsuse ettearvamatut käitumist, otsustasime ise petitsiooni käivitada," sedastas reforminoorte esindaja.

Reformierakonna noortekogu rõhutab, et alates 2005. aastast on elektroonilised valimised muutunud valimisprotsessis järjest olulisemaks, lihtsustades hääletamist neile, kes on kas Eestist või maakonnakeskustest kaugel.

"Ühtlasi mõistame, et varsti on lähenemas kohaliku omavalitsuse volikogu valimised ja e-valimiste lühendamine pakub Keskerakonnale võimalust saavutada odavat populaarsust oma valijabaasi hulgas," lisas Šabad.

„Me ei usu, et e-valimised ja Eesti Vabariigi demokraatlik valimisprotsess on koht erakondlikuks punktide noppimiseks. Töötame püsivalt selle nimel, et elektroonilise valimisperioodi lühendamine ei õnnestuks ja loodame, et meid toetab ka Eesti rahvas,“ seisab reforminoorte pöördumises.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee