Lihtsalt niisama, ääremärkusena tuleb meelde, et täiesti tohmakad renoveerijad on mitmeid kultuurimälestisi peaaegu ära hävitada suutnud. Näiteks Kõpu tuletorn värviti mingi riigisündmuse eel (olümpiamängud 1980-tel?) üle mittehingava värviga, mille tagajärjeks oli müüritise totaalne kahjustumine niiskuse tõttu. Viimases hädas valati keskaegse tuletorni ümber betoonsarkofaag, sest muidu oleks müürid lihtsalt laiali varisenud. Või võtame Haapsalu kuursaali, mis on ainsana Eestis autentsena säilinud XIX saj. kuursaal. Sinnagi saadeti 1990-te suurremondi käigus peale 'küprokipanijad', kes vundamendi tuulutusavad kinni mörtisid ja põrandaaluse mineraalvillaga soojustasid. Tagajärjeks jaanuaritormi-aegse uputusevee ummuksisse jäämine 'vatikompressi' alla ning totaalne mädanik põrandatalades. Järgmise suurremondi käigus viga õnneks likvideeriti, kuid puitehitis on tänini Sadolini 'igavese' mittehingava värvikihi all. Ümber kuursaali jalutades näed kohti, kus värvikooriku pragudest paistab näpuga läbitorgatav mädapuit. Need on ainult kaks väikest näidet. Tõenäoliselt pole muude Eesti haruldustega lugu parem. Kuressaare linnuse kohta ainult ei oska midagi arvata, näib teine suht kaua ja hoolikalt taastatud olevat.
No miks ma ei imesta? Õhtuleht paneb ikka täiega puusse! Mälumängus oli ka prohmakas. Vaadake seal esimest küsimust! Nad väidavad nimelt, et keedetud muna tunneb ära selle järgi, et see keerleb halvasti... Minge keetke paar muna, saage kaineks!
Linnuse all mõistetakse eestlaste muinasaegset kaitseehitist. Kuressaare loss oli vallutajate kants ja see ei saa olla kuidagi linnus. See, et kirjatsura ei tee vahet Hermani kinlusel ja Kuressaare lossil on muidugi omaette tase. Aga lehele, kelle kangelasteks on "praami maire" või bussi paavo", on see igati tavapärane!
kuna kõik endised ordu-ja piiskopi lossid kuuluvad nüüd eestlastele,siis võime ju neid ka poeetiliselt linnusteks nimetada.juuksekarva lõhkiajamine antud teema stilistika pärast tundub isiklikult mulle küll täiesti ülearune.
Hea toimetaja, palun pane Kuresaare linnus ja Hermanni kindlus Narvas siiski õigete pildiallkirjade juurde. Niisugune suur viga veab alla väljaande mainet.