Galeriid

GALERII | Suure Reede ristiretk Tallinnas (15)

Marvel Riik, 14. aprill 2017 16:02
Suure Reede ristiretk.Foto: Marvel Riik
Tallinna Jaani kirikust algas tänavune ristitee, mis oli rikkalikum kui muidu. Käesoleval aasta Ülestõusmispühad langevad kokku nii uue kui vana kalendri, mistõttu oli kaasatud kõik Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud.

Tänavu tähistab kristlik kirik üle maailma reformatsiooni 500. aastapäeva. Ühtlasi on see ka aasta, mil langevad kokku uue ja vana kalendri järgi peetavad Ülestõusmispühad. Seetõttu kujunes käesoleva aasta ristiretk haruldaselt pidulikumaks, sest retkes osalesid kõik Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud.

Retk algas Tallinna Jaani kirikust, sealt edasi mindi Peeter-Pauli katedraali, Oleviste kirikusse, peatuti Aleksander Nevski katedraali juures ning jõuti lõpuks välja Tallinna Toomkirikusse.

Kristuse ristitee ehk valutee on Jeesuse surmapäeva mälestamine ja mõtteline kaasaskäimine tema kannatusteel. See traditsioon on pärit palveränduritelt, kes Jeesust jäljendades käisid Jeruusalemmas läbi sama teekonna, mille Issand suurel reedel kohtukojast hauakoopani läbis. Läbi aegade on sellest välja kujunenud 14 peatusega palveteekond, mida palvetatakse ka mitmetes Eestimaa kogudustes.

Samal teemal

31.00.2018
Paavsti visiidi eel saab katoliku katedraal 125 000 eurot
26.04.2017
USUPUHASTUS: ilmub reformatsiooni 500. aastapäevale pühendatud mark
16.03.2017
GALERII | Nii saabus püha tuli Tallinna Nevski katedraali
15.03.2017
Suure reede ristitee – retk elust ja surmast