Krimi

Hommikune traagiline õnnetus pani kohaliku küsima, miks just sel teelõigul nii paljud hukkuvad?

"See tee tõmbab nagu magnetiga neid autosid siin." (46)

Liis Vaksmann, 13. aprill 2017, 14:35
Foto: Kaspar Pokk
Täna veidi enne kella 7 juhtus traagiline liiklusavarii Lääne-Virumaa maakonnas Härjadi külas, milles hukkus üks naine ja kannatada sai kaks meest. Kohaliku sõnul on see koht maanteel suisa kummituslik.

Mõlemad autod puksiiriga ära viinud mees rääkis Õhtulehele, et mõlemad autod olid Rakvere poolt tulles vasakut kätt kraavis ning Ford Transiti mootor teisel pool teed.

„Kui mina sinna jõudsin, siis tegeleti juba vormistamisega. Ford Transit oli külili kraavis ja inimene oli selle külje all kinni. Päästeamet võttis ta just parasjagu välja sealt,“ kirjeldab mees talle avanenud vaatepilti. „Transiti mootor oli paremal pool kraavis, 30 meetrit teest eemal. Sõiduauto tõstsin teisele puksiirile kraanaga. Vintsida ei olnud seal midagi, kuna kõik oli laiali seal. See oli metsa all ja see oli lahti lõigatud.“

Samal teemal

Seda, kas tegemist võis olla kohalike elanikega, mees öelda ei osanud.

"See on kohutav!"

Täna hommikul Tirbiku külas toimunud avarii  toimumispaigast kõigest paarisaja meetri kaugusel elav Maie räägib, et aknast nähtu võttis tal jalad värisema. „Jalutasin siin toas edasi-tagasi, toimetasin oma asju teha ja siis vaatasin aknast, et issand, mis seal maja nurgas siis nüüd on, hirmus rahvamass koos,“ kirjeldab Maie hommikusi sündmusi. „Juhtusin just see hetk välja vaatama kui nad seda musta asja peale panid ja keegi kõndis seal peast kätega kinni hoides ringi. Siis ma sain aru, et keegi on niikuinii surnud ja mul hakkas hirmus paha. Süda hakkas hirmasi valutama ja ma viskasin kohe voodisse pikali,“ räägib naine. „On ta võõras või oma, aga see on kole! Üks hirmus asi!“

Maie tunnistab, et tema südamevalu pole veel kuhugi kadunud. „Mul omal lapsed sõidavad seda teed pidevalt ja kogu aeg siin teel neid õnnetusi juhtub,“ räägib ta. „Ma juba ulgusin siin. Kartsin, et mu oma laps,“ räägib ta.

„Ja nagu magnetiga tõmbab neid autosid siin. Räägitakse, et igasugu vaime on ka siin nähtud. Jumal teab mis jõud siin on, mis siin kunagi tehtud on, mis hooned siin ennem olnud on ja kes siin surma saanud on. Kes seda teab? Võib-olla on kellegi hing siin? Mina igal juhul kardan hirmsasti, aga noh, need on niuksed jutud, mida igaüks tähele ei pane,“ jutustab proua.

Taoline õnnetus pole Maiele esimene näha. „Mitu aastat tagasi oli samasugune asi minu akna all. Just selle sama kohapeal. Kole kohe!“ vangutab naine pead. „Kuid siin teelõigul on neid avariisid olnud tohutult palju. Oma 27 surnut on siin mitme aasta jooksul läinud.“

Esialgsetel andmetel liikus mikrobuss Ford Rakverest Tapa suunas, kui kaotas juhitavuse ning kaldus vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku vastu tulnud sõiduautoga Toyota. Kokkupõrke tagajärjel said viga Toyota roolis olnud 33-aastane mees ja Fordi roolis olnud 53-aastane mees. Mikrobussis kaasreisijana olnud 45-aastane naine hukkus sündmuskohal.

Esialgsetel andmetel kasutasid kõik õnnetuses osalejad turvavarustust. Avariikohal oli tee lörtsisegune. Toyotal olid all korralikud lamellrehvid, Fordil suverehvid.

Kõikidel reisijatel olid peal turvavööd. Fordi juht oli kaine, Toyota juhti pole politsei veel saanud kontrollida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee