Eesti uudised

Kõik Beethoveni üheksa sümfooniat 

Linnaleht, 12. aprill 2017 17:49
Uue Tänava Orkester ja Kaspar Mänd alustasid Beethoveni-teekonda läinud aasta alguses, see proov oli enne esimest kontserti mullu märtsis. Foto: Heiko Kruusi
Noortest muusikutest koosnev Uue Tänava Orkester on jõudnud oma esimese eesmärgini ja nii kõlab Tallinnas erakordne Ludwig van Beethoveni üheksas sümfoonia.

Vaid veidi üle aasta tagasi Tallinnas Uuel tänaval asuvas Vanalinna muusikamajas alustanud noorteorkestri ühine soov on olnud on mängida sümfoonilise muusika põhivaramusse kuuluvaid teoseid. Aasta jooksul on orkester koostööd teinud noorte interpreetidega nii Eestist kui ka välismaalt. „On suur õnn esineda koos erakordsete solistidega ja ettekandele tuua eriilmelist muusikat Mozarti, Haydeni, Šostakovitsi, Mahleri ja teiste heliloojate sulest” sõnab Uue Tänava Orkestri eestvedaja ja kunstilise juht Kaspar Mänd. Orkestri põhieesmärk on esitada helilooja Ludwig van Beethoveni kõik üheksa sümfooniat.

Kaspar Männi sõnul on kogu Beethoveni esitamise protsess olnud suur avastamise ja arenemise tee. Veidi üle aasta kestnud ambitsioonikas teekond romantilise muusika radadel hakkab lõpule jõudma ja nii on 24. aprillil erakordne võimalus kuulata Estonia kontserdisaalis suurmeistri viimast – üheksandat sümfooniat. Solistid on rahvusvaheliste konkursside võitjad Arete Teemets, Tuuri Dede ja Tamar Nugis ning Wagneri ooperirollidega maailmas tuntust kogunud tenor Mati Turi. Laval on ka pea 70-liikmeline noorte segakoor HUIK!, kelle dirigent on samuti Mänd.

„Iga Beethoveni sümfoonia on omanäoline, iga sümfoonia toob midagi uut ja seniolematut. Seda fantastilisem on neid järjest esitada,” sõnas noor dirigent, „see tekitab ühtse silla ja terviku taju”.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee