Palgalõhe päeval rääkis palkade avalikustamisest nii tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kui ka õhtul saates „Ringvaade“ ministeeriumi võrdsuspoliitikate osakonna peaspetsialist Hannaliisa Uusma, kelle sõnul oleme lähedal palkade avalikustamisele. Õhtuleht aitab avalikustamisele kaasa ja küsib Uusmalt: kui suur on teie ja teie osakonna töötajate kuupalk?

Silvia Peets, sotsiaalministeeriumi meediasuhete nõunik: Ametnike palkade avalikustamise põhimõtted on leitavad: http://www.avalikteenistus.ee/index.php?id=41596

Ametnike palgad avalikustatakse avaliku teenistuse seaduse § 65 lg 1 ja 2 alusel ning arvestades § 119 sätestatud § 65 rakendamise erisusi.

 Hiljemalt 1. mail avalikustab Rahandusministeerium avaliku teenistuse keskel veebilehel:

1.1. Ametnike põhipalga jooksva kalendriaasta seisuga (kokkuleppeliselt 1. aprilli seisuga).

1.2. Ametnike põhipalga ja muutuvpalga ning tema teenistusülesannete täitmisest tuleneva muu tulu kogusummana eelmise kalendriaasta kohta.

Seega, kui kannataks oodata, siis 1. mail peaks saama ka sotsiaalministeeriumi võrdsuspoliitikate osakonna ametnike palku näha.

Jaga artiklit

46 kommentaari

M
Miks küsid?  /   22:18, 14. apr 2017
Ära sori võõras rahakotis! Aga, hea küll, ütlen. Kui pinss tunnipalgaks arvutada, siis 6,34525 euri tund, netos. Hakkas kergem?
O
Ok  /   09:09, 14. apr 2017
Ärge virisege varsti on vene okupatsioon tagasi Oi kui punane on Eesti !

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis