Eesti uudised

FOTOD | Pronksiöö mäsus tapetud Dmitri Ganini viimased hetked 

Jaan Väljaots, 26. aprill 2017 14:56
SURI HAIGLAS: Tatari tänavalt pekstuna ja pussitatuna leitud Dmitri Ganin oli kiirabi saabudes veel elus, kuid heitis hiljem haiglas hinge.Foto: Urmas Ojaste
Täna 10 aastat tagasi algasid erinevates Eesti linnades tänavarahutused, mida tuntakse Pronksiöö nime all. Rahutuste ajal sai surmava noahoobi Dmitri Ganin. Õhtuleht meenutab 3.mail 2007 ilmunud artikliga Dmitri surmaga seotud kronoloogiat.
Ganinit (punases) kohtas Õhtulehe fotograaf 26. aprilli õhtul kella 23 paiku  Foto: TEET MALSROOS

Häirekeskuse kommunikatsioonijuht Maily-Maria Kiviselg, kes väljakutsed üle kontrollis, kinnitab, et esimene kõne tuli kell 00.24: eesti keeles kõnelnud naine teatas raskes seisukorras inimesest Tatari tänaval.

Kiirabi sai väljasõidukorralduse kell 00.25 ja sõitis välja kell 00.27. Häirekeskus on fikseerinud, et kiirabi jõudis kohale kell 00.31. 
SURI HAIGLAS: Tatari tänavalt pekstuna ja pussitatuna leitud Dmitri Ganin oli kiirabi saabudes veel elus, kuid heitis hiljem haiglas hinge. Foto: Urmas Ojaste

 
Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas rääkis SL Õhtulehele, et kiirabi saabudes oli kannatanu teadvusel. "Rõhku ta hoidis," viitas peaarst vigastatu vererõhule. 

Kuna mehe rindkere üks pool oli läbi torgatud, oli ta hingamine raskendatud ja organism sellest šokis. Et leevendada verekaotust ja parandada vereringet, pandi talle sündmuskohal külge tilgutid ja anti hapnikku. Verejooksu peatamiseks seoti haav.

Prokuratuuri pressiesindaja teatel hospitaliseeriti Dmitri kell 00.51. Kiirabi peaarsti sõnul anti patsient üle kell 01.03.

"Kiirabi tee oli takistatud, sest tuli põigelda tänaval vedelevate kivide vahel, kuid pool tundi on ka tavaliiklust arvestades üsna normaalne," hindas Adlas aega patsiendi juurde jõudmisest tema üleandmiseni haiglas.

Dmitri suri operatsioonilaual kell 02.00.

Samal teemal

29.04.2018
PILTUUDIS | Pronksiööl tapetud Dmitri Ganini mõrvapaika viiakse tänaseni punaseid nelke
15.06.2017
Venemaa esitas Ganini tapmise uurimise lõpetamise pärast noodi
27.04.2017
PILTUUDIS | Lilled Dmitri Ganini mõrvapaigas
26.04.2017
Aprillirahutustel Toompead kaitsnu: meelde jäi sobivat nuia valinud Mart Laar

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee