Eesti uudised

Savisaarele määrati kuid kestev kohtuarstlik ekspertiis (5)

Denes Kattago, 12. aprill 2017, 04:00
Edgar SavisaarFoto: Robin Roots

Tallinna linnapea kohalt poolteist aastat tagasi kriminaaluurimise tõttu kõrvaldatud Keskerakonna veteranpoliitikule Edgar Savisaarele määrati kohtuekspertiis, mis võib kesta kuni kaheksa kuud.

Harju maakohus määras Edgar Savisaarele kohtuarstliku komisjoniekspertiisi ja see ei ole vaidlustatav. Eksperdid peavad nüüd vastama küsimustele, kas poliitik on parandamatult raskesti haigestunud ning kui jah, siis kas ta on võimeline osalema kriminaalmenetluses ja kandma karistust. Savisaare kaitsja, vandeadvokaat Oliver Nääs esitas 21. märtsil peetud eelistungil kohtule taotluse kriminaalasja lõpetamiseks kaitsealuse suhtes seoses sellega, et viimane on parandamatult haigestunud ega ole seetõttu võimeline kriminaalmenetluses osalema ja karistust kandma. Kaitsja esitas ühtlasi kohtule Savisaare terviseandmed ja nelja arsti antud hinnangu. Kohus leidis, et kuigi spetsialistid on esitanud seisukohti, et kohtumenetlusega võivad kaasneda Savisaare tervisele suured riskid, on osa hinnangutest tõenäolised. Kohtule aga ei piisa menetluse lõpetamise otsustamiseks pelgalt oletusest, et kohtumenetlus võib tuua kaasa parandamatult haigestunud süüdistatava jaoks kõrgeid terviseriske. On ilmne, et kohtumenetluse käigus võib süüdistatava tervislik seisund muutuda, sest see on stressirohke ja väsitav. See ei tähenda aga automaatselt, et süüdistatav ei ole võimeline kohtumenetluses osalema.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24. mai 2017, 15:04
Savisaare kohtuarstlik ekspertiis valmib 9. juuniks
19. aprill 2017, 04:00
Kohus andis Keskerakonnale õiguskaitse
17. aprill 2017, 04:00
Kus on Savisaare tervise viimane piir – enne kohut, kohtus või…
13. aprill 2017, 20:02
Savisaar lasteaia külastamisest: kui positiivseid elamusi ei tule, siis võivad mu päevad lõppeda veel enne kohtusaali jõudmist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee