Eesti uudised

Ekspolitseijuht protsessib riigiga pensioni pärast (21)

Juhan Haravee, 12. aprill 2017 04:00
SEADUSLIKULT PETTA SAANUD: Teeneka politseipensionäri Kersti Jundase pahameele on ära teeninud seaduseandja.Foto: Teet Malsroos

"Mul on hea meel, et sain selle mure täna hingelt ära rääkida," ütles politseipensionär Kersti Jundas eile Tallinna ringkonnakohtu istungil, kinnitades, et talle ebaõiglase pensioniarvestuse kaela toonud probleemide põhjusi tasuks otsida vigastest seadustest. 

Keskkriminaalpolitsei endist asedirektorit Kersti Jundast (65) seostatakse paljude lähimineviku kõmuliste kriminaalasjade uurimisega. Tema juhtimise all tabati armastatud näitleja Sulev Luige tapjad, viidi läbi Eesti Panga kunagisele presidendile Siim Kallasele ja tema nõunikule Urmas Kajule esitatud nn 10 miljoni tehingu kahtlustuse kohtueelne uurimine ja veel palju muud. 2004. aastal autasustati teenekat politseiametnikku Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. Kersti Jundas lootis politsei ridades teenida vanaduspensionini ehk 60. eluaastani, nagu lubas 2010. aastani kehtinud politseiteenistuse seadus. Selle seaduse vahetas aga välja sama aasta algul jõustunud uus politsei- ja piirivalveseadus, millega kehtestati teenistusea laeks 55 aastat. Sellest muutusest ajendatult ja lootuses veel mingit töist rakendust leida, kirjutas Jundas 2009. aasta 9. detsembril avalduse teenistusest lahkumiseks. Ta vabastati teenistusest 31. detsembril, kui veel viimast päeva kehtis vana politseiteenistuse seadus. Juba järgmisel päeval ehk siis 2010. aasta 1. jaanuaril sai temast värske politsei- ja piirivalveseaduse valguses politseipensionär.

Eesti Politsei nagu muugi avalik teenistus on sel ajal lülitumas või juba lülitunud säästurežiimile, mille oli põhjustanud ülemaailmne majanduskriis. Koondati, kulusid tõmmati kokku, püksirihma pingutati kus vähegi võimalik. Pärast 2010. algust, kuid enne 2013. aasta 1. jaanuari pensionile jäänud politseinike ametipalkasid vähendati 8 protsenti. Vähenesid ka pensionid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.02.2019
Riigikogu tõstab politseinike ja kaitseväelaste pensionit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee