Eesti uudised

Ravikanepi vastane arst peab eksperdiks „Rahva oma kaitset“? (26)

LISA KOMMENTAAR

moderaatoritele 12. aprill 2017 20:07
Kui teile miski ei meeldi,siis palun kommenteerige ise nii nagu on sobilik parteile, valitsusele ja pugejatele . Rahvas peab olema arutu,loll ja mõteteta!
Sulo surma liginemine 12. aprill 2017 09:55
Kanep on viinud noore mehe surma servale. Kanep koos pedepiduga on lethaalne...
Koz Zer Dogdorr 11. aprill 2017 23:42
Istungile olid kutsutud kollektiivsete pöördumiste esindajad, Tartu Ülikooli, Eesti Arstide Liidu, Eesti Neuroloogide ja Neurokirurgide Seltsi, Tallinna lastehaigla, Eesti Onkoloogide Seltsi, Eesti Nooremarstide Ühenduse, Eesti Valu Seltsi, Tervise Arengu Instituudi, ravimiameti, haigekassa ja sotsiaalministeeriumi esindajad - tundub, et täiesti mõtte- ja töövõimetu kollektiiv, kui edasi ei liigutud. Kindlasti halvab arste informatsioon, mis pole ravimikartelli poolt toetust saanud, soorose suu läbi kinnitatud ja presidendi kt poolt kinnitatud. Niisiis istusid lambad vagusi...
See Loho 11. aprill 2017 20:44
on üks ääretuölt vastik ja ebameeldiv kuju. Tekkis temaga mingi sõnelus facebookis, härra pidas end nii kõvaks meheks, et argumenteeritud juttu temalt ei tulnud. Vastik kuju, seinaäärde ja tina.
Andres 11. aprill 2017 21:11
Isegi kui Loho on ebameeldiv, ole siis ise mõistlikum ja ära lahmi.
Seina äärde ja tina sinuga sõnelemise eest? Huvitav, mis karistuse mina nüüd saan?
Ettekannet ei kuulatud! 11. aprill 2017 20:37
Vaata - kõik näpivad telefone!
see näitabki 11. aprill 2017 20:46
millised need kiviinimesed on :D - nutipluti näpuvahel ja kui veel kuuled kui rumalat juttu nad ajavad kui üle paugutavad.
et siis 11. aprill 2017 21:03
Kerge "ravikanep" ja ei suuda sa mingit pikemat juttu jälgida.
Täpselt 12. aprill 2017 00:51
Aga nii ju ongi. Imestasin umbes 2 aasta eest, et miks on pinnapealsust nii müstiliselt palju. Ma ei jaganud sest kivivärgist midagi. Olen elus nüüd ka proovinud ära aga midagi erilist see küll ei olnud ja ei poolda üldse. Aga pinnapealseks teeb see küll inimese, soodaks, või no pigem elavaks laibaks.
käk 12. aprill 2017 09:23
Telefonide kaudu käis laivis faktikontroll.
laks 11. aprill 2017 20:34
dr haldre on soolapuhuja.mis teab kanepist inimene,kes seda ise proovinud pole?
Arvamus 11. aprill 2017 20:34
Praegu on see legaalne, aga arstid ei kirjuta seda lihtsalt välja. Tuleks aktiivselt kasutusele võtta ravimatult haigete sees kes piinlevad valude käes ja keda topitakse kangeid tablette täis. Muul puhul "laksu" saamise eesmärgil tuleks oodata legaliseerimisega. Peamine ongi see, et seda hakkataks välja kirjutama ja pakkuma haigetele kui alternatiivset võimalust.
arstid 12. aprill 2017 04:06
kaitsevad ravimifirmade huve ja on kanepi vastu,nende eesmärk on inimeste peal katsetada uusi ravimeid sellest patsienti teavitamata.

muig 11. aprill 2017 20:30
Selleks, et kanep oleks reguleeritud sarnaselt alkoholi, tubaka ja ravimitega, peab see ennem legaliseerima. EMORi uuring just sellest olekski pidanud alustama, mitte vett sogama. Kanepipooldajad on küünilised manipulaatorid ja valetajad, nagu doktor Haldre õigesti märkis.
Aleksander 12. aprill 2017 02:35
Reguleerimine sarnaselt ravimitega ongi kanepi RAVIMINA kasutamise legaliseerimine. Ehk siis põhimõtteliselt sama, mida mõni kuu tagasi tegi Saksamaa - Bundestag laiendas ravikanepi kasutust ja tegi seda ühehäälselt. Nagu Haldre jt ise märkisid - neil puudub kanepi ravimina kasutamise kogemus täielikult või piirdub see kolme patsiendiga... kogu info pärineb meditsiinikirjandusest. Kanada eksperdi enda kogemus põhineb 2000 patsiendil ja kliinikul on neid üle 10 000 kui peast ütlen. On vist väike vahe, eks.
Mart K. 12. aprill 2017 09:06
"Selleks, et kanep oleks reguleeritud sarnaselt alkoholi, tubaka ja ravimitega, peab see ennem legaliseerima." — Bingo! Turu riiklik reguleerimine ongi sünonüüm legaliseerimisele. EMORiga küsitluse sõnastust arutades leidsime, et küsida lihtsalt "legaliseerimise" (või "seadustamise" või "turu reguleerimise") kohta ilma seda terminit vähemalt mingil määral sisustamata, on mõttetu. Sellest ka kõrvutus seadustatud mõnuainete ja ravimite turgude reguleerimise mudelitega — et oleks selge, et me ei küsi, kas inimesed tahavad näha "kanepit poeletil kõrvuti kommidega" või täiesti piiramatult vaba, reguleerimata, maksustamata narkoturgu iga nurga peale, vaid seda, kas nad eelistavad praegusele kuritegelikule anarhiale suhteliselt rangete riigipoolsete (vanuseliste, kellaajaliste, koostiseliste, kanguseliste, reklaami- jne, jne) piirangute kehtestamist ja jõustamist,
muig 12. aprill 2017 10:45
"Bingo! Turu riiklik reguleerimine ongi sünonüüm legaliseerimisele. "
Kantseliitliku keelepruugi järgi ehk jah, aga kui inimestelt otse küsida, kas nad soovivad kanepi legaliseerimist, siis vaevalt sa sellist jah-protsenti oleks saanud.
Teiseks, suhteliselt range riiklik reguleerimine keelustamise näol on juba olemas. Seda, kui osa kodanikke otsustab, et nemad seadust ei järgi, oleme näinud ja näeme niikaua, kuni inimkond eksisteerib.
Nii et doktor Haldrel on õigus- valed ja eksitamine käivad kanepipooldajatega ühes.
Mart K. 12. aprill 2017 12:10
"reguleerimine keelustamise näol on juba olemas" — Nimetada turukontrolli täielikku loovutamist kurjategijatele "reguleerimiseks" on sama täpne kui nimetada kiilaspäisust soenguks või autojuhtimise kriminaliseerimist liikluse korraldamiseks. Reguleerimine tähendab reeglite kehtestamist, mis ütlevad, millistel alustel kodanikud mingeid aineid või tooteid hankida ja kasutada võivad. Mustal turul pole võimalik selliseid reegleid kehtestada ega jõustada, mistõttu sellise kauba, mille järele on pidev nõudlus, lauskeelustamine toob alati kaasa anarhia.
"doktor Haldrel on õigus- valed ja eksitamine käivad kanepipooldajatega ühes" — Ootan viiteid konkreetsetele väidetele, mida valeks peate.
muig 12. aprill 2017 15:10
"kauba, mille järele on pidev nõudlus, lauskeelustamine toob alati kaasa anarhia. "
Nõudlust omavaid lauskeelatud kaupu on küll, aga pole nagu märganud, et nende turukontrolli loovutamise või anarhia hirmus legaalseks kuulutamisest ja tarbimise reguleerimisest isegi mõeldaks, teostamisest rääkimata. Nii et sellise põhjendusega võite pühkida.
Lõige suurem vale on mulje loomine kanepi ohutusest ja manipuleerimine mõistega "ravi", mis enamikel juhtudel on siiski vaevuste leevendamine.
Mart K. 12. aprill 2017 16:04
"Nõudlust omavaid lauskeelatud kaupu on küll, aga pole nagu märganud, et nende turukontrolli loovutamise või anarhia hirmus legaalseks kuulutamisest ja tarbimise reguleerimisest isegi mõeldaks"
— Paluks täpsemalt. Garanteeritud parameetritega alkohol, tubakas, relvad ja laskemoon ning mitmed kanged narkootikumid (morfiin, fentanüül) on vajadusel täiskasvanule probleemideta kättesaadavad sertifitseeritud asutustest s.t reguleeritud paremini kui kannabinoidide turg. Võib-olla mahume ühte nõusse, et mõned neist võivad olla kannabinoididest oluliselt ohtlikumad, kuid et nende tarvitamise reguleerimine vähendab ohte?
"Kõige suurem vale on mulje loomine kanepi ohutusest"
— Kole süüdistus, kuid vale sihtmärgi pihta. MTÜ Ravikanep pole kunagi kanepi ohtudest saladust teinud. Viimati tõstsime ohte esile andmekogus "Ravikanepiraport 206"; vt raport.ravikanep.ee, "Annustamine ja vastunäidustused", lk 21–24.
"manipuleerimine mõistega "ravi", mis enamikel juhtudel on siiski vaevuste leevendamine."
— Valuvaigisteid nimetatakse eesti keeles *RAVImiteks*, istungil osales *valuRAVI* ekspert, Eesti Keele Seletav Sõnaraamat defineerib sõna "ravi" tähenduse järgmiselt: "haige tervise taastamiseks või VAEVUSTE VÄHENDAMISEKS rakendatavad menetlused, ravimine, teraapia." (minu esiletõsted).
nojah 11. aprill 2017 20:17
Kui ravikanep aitab valude vastu siis las kasutab nii, et maa on must. Valudes piinelda pole äge.
et siis 11. aprill 2017 21:06
Huvitav, millistes valudes need kaks telefoni näppivat pooldajat piinlevad?
rank 11. aprill 2017 21:52
sellistes valudes, et mingi suvaline isand tuleb meid käskema ja keelama kuidas astuda ja elada.
muig 11. aprill 2017 23:33
ja kuidas RAVIkanep siia puutub, rank? Ravikanepi sildi all aetakse ju tegelikult popsupanemise legaliseerimist, nagu sa just välja lobisesid.
Aleksander 12. aprill 2017 02:40
Roheliste petitsiooni sisu räägib väga selgelt ainult meditsiinilisest kasutusest ja meditsiinilisest kanepist ehk ravikanepist. Selles on igal lugemis-ja arusaamisvõimelisel inimesel väga lihtne veenduda: https://rahvaalgatus.ee/initiatives/cde86956-ae36-4f04-b1d0-38277147512b/vote