Eesti uudised

RAADIOLUBADE JAGAMINE EESTI MOODI: sisu asemel loevad ainult protsendid (2)

Asso Ladva, 11. aprill 2017 04:00
SIIN TALLINN, KELL ON KUUS: Raadiot kuulata on imelihtne, raadiot teha märksa keerulisem ja raadiolube välja anda veelgi keerulisem.Foto: Vida Press

Eestisoomlaste raadiojaama SSS-Radio tegijad on tigedad Eesti riigi asjaajamise peale: nad said oma sõnumit eetrisse lasta kuni 8. aprillini, siis võttis soomlaste sageduse üle Äripäeva raadio. Seda otsustas eetrilube jagav komisjon, mille matemaatika on nii eriskummaline, nagu pärineks see teiselt planeedilt.

Raadiojaamadele sobivate sageduste arv on piiratud ja ringhäälingulubade soovijaid on tavaliselt rohkem. SSS-Radio võib nüüd tiksuda ainult internetis, sest tehnilise järelevalve amet (TJA) eelistas märtsi lõpus toimunud koosolekul eetrilube jagades Äripäeva raadiot.

"Amet hindab eetrilubade taotlejaid kvantifitseerival insener-tehnilisel meetodil," nentis lubade jagamise komisjoni kuuluv Tartu ülikooli õppejõud Urmas Loit , kes oli aastaid seotud Eesti Ringhäälingute Liiduga. "Loevad ainult taotlusesse kirja pandud protsendid – kui palju on sõnasaateid, kohalikke uudiseid ja eesti muusikat."

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee