Eesti uudised

KOHUS ASUS PUREMA HAIGLATÖÖTAJATE SÜÜD: kas firmaüritusel käimine on ikka kuritegu? (4)

Juhan Haravee, 11. aprill 2017, 04:00
TÖÖREISIST KURNATUD: Kohtusaali esireas (pildil vasakult) Anella Stimmer, Anu Vähi, Marko Kilk ja Tõnis Allik. Keegi neist end kohtus süüdi ei tunnista.Foto: Martin Ahven

PERHi toitlustusjuht sõitis Münchenisse firmaüritusele, et asendada seal 2012. aastal korraldatud arstide streigi tõttu Eestisse jäänud ülemust. Viis aastat hiljem mõistetakse ta üle selle korralduse täitmise pärast kohut. Süüaluseid on teisigi.

Eile algas Harju maakohtus endisele Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) juhatuse esimehele Tõnis Allikule (48), haigla endisele IT-juhile Marko Kilgile (40), toitlustusjuhile Anu Vähile (54), toitlustus- ja puhastusfirma Dussmann Eesti OÜ juhile Anella Stimmerile (49) ja Dussmann Eesti OÜle kui firmale esitatud süüdistuse uurimine. 

Riigiprokuratuur süüdistab PERHi endist juhti Allikut korduvas altkäemaksu võtmises, kelmuses ja ebaseaduslikus omastamises ametiisikuna ning seda kõike grupi koosseisus. Marko Kilki süüdistatakse samadel tingimustel kelmuses ja omastamises. Anu Vähile on esitatud süüdistus altkäemaksu võtmises ja Anella Stimmerile korduvas altkäemaksu andmises. Dussmann Eesti OÜd süüdistatakse altkäemaksu andmises juriidilise isikuna. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20. märts 2018, 14:50
PERH ja Oktoberfest: direktor mõisteti korruptsioonis õigeks, IT-juht jäi süüdi
1. juuni 2017, 04:00
Prokurör taotleb PERHi juhtidele tingimisi vangistust
4. mai 2017, 17:49
Haiglajuhtide Oktoberfestile kutsuja õpetas alluvat: “Ära ütle telefonis midagi – meid kõiki võidakse vangi panna!”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee