Eesti uudised

Üle-eestilisel õpilasesinduste liidu koosolekul oli massiline nakkushaiguse levik, 4 last on viidud haiglasse (41)

Kristiina Tilk, 9. aprill 2017 16:31
Nädalavahetusel Lihula gümnaasiumis Eesti Õpilasesinduste Liidu üldkoosolek võttis ootamatu pöörde, kui mitmed lapsed end korraga halvasti tundsid ning osa neist haiglassegi viidi. Foto: KALEV LILLEORG
Nädalavahetusel Läänemaal Lihula gümnaasiumis peetud mitmepäevasel Eesti õpilasesinduste liidu üldkoosolekul haigestus vähemalt 40 last viirusesse. Sümptomid - oksendamine ja halb enesetunne - viitavad kõhuviirusele. Vähemalt neli last on viidud haiglasse.

Tegemist on ootamatu pöördega Eesti õpilasesinduste liidu mitmepäevasel üldkoosolekul. Nimelt kutsuti täna hommikul kooli kiirabi, kuna ligi 200st laagris olnud lapsest 40 tundis end üleöö halvasti.

Kooli direktor Janar Sõber ütleb, et ta ei ole ise küll hetkel kohapeal, kuid hommikul kutsuti kooli tõepoolest kiirabi, kes vaatas lapsed üle ning neli last viidi ka haiglasse.

Sõber oletab, et antud hetkel võib olla tegemist halbade asjaolude kokkulangevusega, mida oleks saanud ära hoida siis, kui juba varem end halvasti tundnud lapsed oleksid ürituse asemel end kodus terveks ravinud. Direktori sõnul on juhtunust teavitatud ka Terviseametit.

„Suur hulk lapsi said majas kokku ja kui keegi neist ehk juba varem halvasti tundis, siis eskaleeruski see ilmselt selliselt, et haigestuti massiliselt. Kas see viirus oli enne majas sees või tuli nende lastega, kes tulid õpilasesinduste üldkoosolekule, ma ei tea ja kellegi peale näpuga ma näidata ei sooviks. See ei ole hetkel ka oluline,“ lisab Sõber.

Pärnu Haigla erakorralise meditsiini osakond juhtunut ei kommenteeri põhjendades seda sellega, et vastav inimene, kes pressiga suhtleb, ei ole pühapäeval tööl.

Foto: KALEV LILLEORG

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee