Eesti uudised

5-aastase poisi raviks on annetatud 40 000 eurot (16)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 8. aprill 2017 12:11
Tallinna Lastehaigla.Foto: Teet Malsroos
5-aastase Taurise raviks kogunes vähiravifondi "Kingitud elu" ligi 40 000 eurot.

Eelmise aasta detsembris kutsus vähiravifond "Kingitud elu" eestimaalasi üles toetama 4-aastase Taurise neuroblastoomiravi maksumusega üle 100 000 euro. Poiss on vahepeal saanud viieseks ning tema ravi käib. Annetuste kogumine Taurise ravi toetamiseks jätkub. 

Samal teemal

Kokku on Taurise heaks tänase seisuga panustanud ligi tuhat annetajat, nende hulgas nii eraisikud kui ka ettevõtted. Pool Taurise ravikuludest katab Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit (EVLVL). 

''Tahame tänada kõiki häid inimesi toetuse eest, sest ilma teie toetuseta poleks seda ravi, mida Tauris praegu väga vajab. Tauris on väike, tubli ja väga vapper poiss, kes tahab saada terveks ja unistab, et saaks minna varsti lasteaeda sõpradega mängima. Jäänud on veel kolm rasket kuuri aga tervenemise nimel on kõik raskused ületatavad,'' tänasid Taurise vanemad.

''Vähiravifond ühineb Taurise ja tema vanemate tänuga. Suur rõõm on näha nii-nii paljusid lahkeid kaasmaalasi toetamas üht väikest meest tema suures võitluses, " ütles vähiravifondi "Kingitud elu" tegevjuht Katrin Kuusemäe. 

Poisi ravi algas tänavu jaanuaris Tallinna Lastehaiglas. Kokku viiest ravikuurist, mida haigekassa ei kompenseeri, on ta tänaseks läbinud kaks kuuri ning kolmas tehakse tuleval nädalal. Ravimi sagedasemad kõrvaltoimed - valu, allergia, nägemishäired, kõrvalekalded vereanalüüsides, hingamishäired jm - avalduvad suurema tõenäosusega ravi alguses ja ajapikku pigem taanduvad.

Ka Taurisele pole see kõik olnud kerge: esimese kuuri järel tekkis vasaku silma nägemishäire, mis on nüüd paranemas. Teine ravikuur kulges juba suuremate probleemideta. Kui kõik kulgeb plaanipäraselt, tuleb vähiravifondil lähitulevikus Taurise ravikulude katteks veel välja käia umbes 10 000 eurot.

Eestis diagnoositakse Taurise haigust 1-2 juhtumit aastas. Keskmiselt ühe juhtumi puhul kahe aasta jooksul on haigus kõrge riskiga - nii ka paraku selle väikese mehe puhul.

Annetust Taurise aitamiseks saab teha fondi ''Kingitud elu'' kodulehel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee