Maailm

Trump otsustas Süüriat rünnata vahetult enne õhtusööki Hiina presidendiga (8)

Toimetas Merili Luuk, 8. aprill 2017, 08:55
Donald Trump ja Hiina president Foto: JIM WATSON
Donal Trump andis käsu Süüriale raketirünnak teha vahetult enne õhtusööki Hiina presidendi Xi Jinpingiga, vahendab Reuters.

Trump oli valmistumas oma esimeseks tippkohtumiseks Hiina presidendiga, kuid enne oli pidas nõu USA kaitseministri Jim Mattise ja rahvusliku julgeoleku nõuniku H.R. McMasteriga. Päev varem oli teda šokeerinud Süüria keemiarünnak, mis võttis muidu nii keevalise mehe sõnatuks. "Kui tapetakse süütuid lapsi, süütuid beebisid, väikeseid beebisid... see ületab... paljud piirid," sõnas ta.

Kriisikoosolekul leiti keemiarünnaku vastuseks kaks lahendust: pommitada erinevaid lennuvälju või ainult Homsi linna läheduses olevat Shayrati lennuvälja, kust keemiarünnak tegelikult alguse saigi. 

Reutersi allika väitel arutasid Mattis ja McMaster tugevalt, milline rünnak oleks Assadi režiimile kõige selgem signaal ning kuidas saaks teda kõige karmimalt karistada. Lõpuks jõuti lahendusele ning vahetult enne õhtusööki Xi-ga oli plaan täide viimisel: kaks Vahemerel paiknevat USA sõjalaeva tulistasid välja 59 tiibraketti Tomahaw. Õhtusöögi lõpuks oli rünnak tapnud üheksa Süüria sõdurit.

Hiina on USA raketirünnaku hukka mõistnud. 

Samal teemal

13. aprill 2017, 20:26
USA heitis Afganistanile võimsa pommi
12. aprill 2017, 12:01
Trump: Ameerika ei lähe Süüriasse
11. aprill 2017, 14:25
BLOGI | Vene sõdurid said Süürias surma
8. aprill 2017, 04:00
Trump andis Putinile ootamatu kõrvakiilu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee