Eesti uudised

NAGU LASTEAED: USA karistusaktsioon Süürias avas Eesti poliitikute turmtule

Denes Kattago, 8. aprill 2017 04:00

57 KOMMENTAARI

õ
õigusemõistja/ 10. aprill 2017 21:07
no see Moskva meelne JAANA võiks ikka Eesti riiki teenida,esimene ülesanne oleks talle selline,nõuda vene riigilt välja sõja ja okupatsiooni kahjud soovime talle edu !
s
surramurra/ 8. aprill 2017 13:57
Tahaksin tähelepanu juhtida ühele mitmetimõistetavusele. Moskva poolt kõlas väide, justkui sisaldaks toimunud raketirünnak võimalust, et see oli sellisena pikalt ette planeeritud. Minu meelest võib sellise oletuse loomine olla üpriski kahtlane, ja seda seetõttu, et raketirünnaku etteplaneeritus ei pruugi antud juhul tähendada seda, et see võis olla ette planeeritud sellisena, et see viidaks igal juhul täide. Asja iva seisneb mu meelest selles, et kui sõjalises planeeringus võis selline operatsioon olla ette planeeritud tingimuslikult ning hoopis muul ajendil ja eesmärgil. siis sellise sõjalise abinõu rakendamine, kasutamine hoopis muul ajendil või eesmärgil ei nõua enam uut etteplaneerimist, st kui tingimusliku abinõu kasutamise etteplaneeritus on olnud põhjalik ja süsteemne, siis on selle elluviimine vaid nö jooksev tehniline küsimus, mis ei vaja enam mingit etteplaneeritust (sest kõik tegutsemisjuhendid, iga väiksemgi liigutus, on sellisel juhul juba paigas ja see ootab üksnes täideviimise korraldust). Piltlikult: end tööks (auto remontimiseks) korralikult ettevalmistanud ja kogenud autoremondiluksep ei alusta remondi käigus avastatud uue või ootamatu probleemi kõrvaldamist või lahendamist vajalike töövahendite tagaotsimise ja kasutamise etteplaneerimisest, ta asub seda probleemi kohe kõrvaldama (sest töövahendid, millest nii mitmedki on kasutatavad väga erinevate probleemide lahendamiseks ehk mis on kasutamisotstarbelt universaalsed) on tal ettenägelikult juba ammu valmis pandud, samuti nagu ka tegutsemisplaan taoliste, järsult esilekerkinud probleemidega toimetulemiseks). Taolisi etteplaneerituse ja valmisoleku näiteid võib tuua praktiliselt igalt elualalt.
m
Minu seisukoht/ 8. aprill 2017 14:07
Kui ma Kremli seisukohast kasvoi uhe sona usun, siis tean, et mulle on juba nakku valetatud.
x
x/ 8. aprill 2017 13:38
Siberis ta võidaks Miss Siperia tiitli ja hiljem valitaks guberneriks.
e
8. aprill 2017 13:26
Endine NSVL ja praegune Venemaa on suurimad inimsusevastased sõjakurjategijad.
Kaasaarvatud ka Assad.
Inimsusevastane kuritegu on ükskõik missuguse tsiviilelanikkonna vastu suunatud mõrvamine, hävitamine, orjastamine, küüditamine, deporteerimine, rüüstamine, vabaduse võtmine, piinamine, vägistamine ja muu inimsusevastane tegu, mis on toime pandud relvakonflikti ajal; samuti tagakiusamine poliitilisel, rassilisel või usulisel pinnal sõjakuritegude või rahuvastaste kuritegude toimepanemisel või seoses nende kuritegudega.
j
Jah/ 8. aprill 2017 13:32
selle kahe riigi - Süüria ja Venemaa sõjakurjategijate lõpp saab kohutav olema.
m
mat/ 8. aprill 2017 13:06
täna jälle moderaator umbkeelne narvast.
m
Miks?/ 8. aprill 2017 12:57
Assad on juba oma riigi tsiviilelanikke närvigaasi tapnud 2013 a. Ghouta linnas. Juba siis Obama deklareeris, et punane joon ON ületatud, millele aga ei järgnenud mingeid aktsioone (nimelt hüppasid britid viimasel hetkel alt ära) ja see lugu päädis ainult nõudmisega, et Assad hävitab keemiarelvavarud. Pealegi viimastest uudistest tuleb välja nii, et Ühendriikide ametnike teatel vältisid USA õhujõud teadlikult pommitamisel Shayrati õhuväebaasi ladustatud sariini tabamist. Lasku Assad ja Putin siis rahvusvahelised UN ja OECD vaatlejad sinna ligi kui neil MIDAGI varjata ei ole.
ÜRO 194-jast liikmesriigist oli ainukesena Venemaa selle uurimise ja UN ning OECD vaatlejate sinna saatmise vastu.
Miks! – teate isegi.
<
8. aprill 2017 12:44
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
tire/ 8. aprill 2017 14:43
k
kraaks/ 8. aprill 2017 12:40
janka lähivälismaal kõndis läbi oma küla tänava,vastu tulid armsad kodu lemmikloomad kirbud,lutikad ja täid ning tervituseks raputastd päid.

k
kuldsed liivaluited/ 8. aprill 2017 12:36
No aga vaataks asja ka teiest küljest, küsides, kas rahvusvaheliselt tunnustatud inimõigusi mittejärgiv jälitusmenetlus ja selle detailide avalikustamise abil presidendikandidaadi šantažeerimise ja mõjutamise, samuti šantažeerimise ohvriks tegemise katse, pole mitte samuti rahvusvahelist õigust rikkuv riigi tegevus? Kahtlemata see seda ka on! Vene pool ise tituleeris seda nähtust uljalt ja suure üleolekuga kui "kuldsed vihmad", nüüd siis nähti seda kuldset vihma sputniku pealt. Samas anti vene poolele rünnakust teada kaks tundi enne selle toimumist, mis tähendab, et tahtlikult ei kippunud elu kallale keegi, kõigil oli võimalus selleks ajaks sealt lahkuda, toimus üksnes vanaraud vanaraua vastu sündmus ehk vanaraudade omavaheline kokkupõrge, millega piltlikustati avalikult tajutaval ja arusaadavamal viisil, millised näevad tegelikkuses välja kuldsed vihmad, kes neid kord nii väga salaja näha on igatsenud. See, et sellesisuline šantaaž ei jää resoluutse vastuseta, oli aimatav juba ammu (isegi mõista anti).
n
naiste kaitseks/ 8. aprill 2017 12:25
ainult naine julgebki siin tõtt välja öelda, aga meie ministrid... no andke andeks
e
ei saaaru/ 8. aprill 2017 11:51
Kuidas saab olla Eesti riigi kodanik inimene, lisaks veel poliitik, kes annab halbu hinnaguid riigi ministritele ja käitub nagu talle see riik ei meeldi, talle on siin vastumeelne. Kas pole tegemist millegi suuremaga.
h
huvitav/ 8. aprill 2017 11:45
pealkiri on ühel uudisel.usa.enne pommitas ja alles siis hakkas uurima.mida seal enam uurida,kui sa oled enne ära lammutanud.järjestus on ju vale,enne peaks nagu uurima.meie poliitikud on aga nii targad,et näevad kohe kes on süüdi,kes õige.andekad sellid,või lihtsalt pugejad.
h
huvitav "tark", millist jura juttu sa küll ajad/ 8. aprill 2017 12:42
USA pommitas Suuria lennuväebaasi, mitte seda mürkgaasi rünnaku linnakest
Ja seda sa muidugi ei tea või teadlikult vaikid, et
enne praegust Ameerika uurimise alustamist tahetigi seda asja täpselt uurima hakata ja rahvusvahelised kontrollid sinna linna saata, aga
ÜRO 194-jast liikmesriigist oli ainukesena Venemaa selle uurimise vastu.
Miks ei lasknud Venemaa UN ja OECD vaatlejaid sinna ligi kui tal MIDAGI varjata ei olnud?
Nüüd alustas USA omapäi seda, ilmselt ka venelaste osavõtul toimunud kohutavat mürkgaasi naiste-laste mõrvalugu uurima.
Said midagi selgemaks, mõistmatu ja "huvitav tark"?
k
kas mitte/ 8. aprill 2017 11:26
Putin ise just pole öelnud, et keemiarelva puhul tuleb sõjaliselt sekkuda??
s
ss/ 8. aprill 2017 11:26
tegelikult ju ongi vispel lihtsalt loll topis
k
küsimus/ 8. aprill 2017 11:09
Kui selgub tõde, et Assaadi vastased tulistasid keemialaoratooriumi, kus hukkus hulk inimesi, kas need laibad on halvemad kui USA poolt tekitatud ohvrid?
n
nii ongi/ 8. aprill 2017 11:05
Reformile alluval meedial puudub uuriv ajakirjandus, kus tuleksid välja ka teised motiivid, mis kinnitaksid vastupidist.Oma peaga mitte mõelda vabastab vastutusest.

k
kodanik/ 8. aprill 2017 10:59
Huvitav, kaua see Toom veel räuskab ja kiidab seda Putini terroriste Süürias, tapjaid ja muid sõjakurjategijaid kes tapavad lapsi Süürias mürgiga. Sellise muti peaks riigist välja saatma.
m
mõte/ 8. aprill 2017 10:54
Endal peab ka mõtlemine töötama, mitte joonduda selle järgi kuidas jänkid mõtlevad.Teatavasti pole tõestatud , kuidas keemiaga saastamine alguse sai, samuti pole ÜRO Julgeoleku resolutsiooni arvatavale põhjusele vastulöögi andmiseks.Sellistes tingimustes oleks oodanud Trumpi vaoshoitust, asjade täieliku selguseni.
t
Toom on kurjategija/ 8. aprill 2017 10:38
Kui toetab gaasitajast lastetapjat.
a
ando/ 8. aprill 2017 09:56
gaasimeestele tulebki särk jõuga püksi panna
r
rando/ 8. aprill 2017 10:11
Süüria valitsusväed ju panidki gaasimeestele särgi jõuga püksi! (kusjuures seaduslikult). Iseküsimuseks on, kas Süüria ja USA koalitsiooni valitsustest keegi teadis, et tegemist gaasimeestega on.
a
arumaeivõisaa/ 8. aprill 2017 09:48
Missuguseid rünnakuid president Kaljulaid silmas pidas, mis ei või korduda? Ja missuguseid sõjakurjategijaid ta vastutusele tahab võtta? Kas neid, kes ilma ÜRO-ta gaasi ja rakette lasevad?
e
ekstaole/ 8. aprill 2017 09:44
Siin ju 5 küsimust:
1) oli siis keemiarünnak või mitte?
2) kas rahvusvahelise õiguse rikkumine on õigustatud;
3) kas rahvusvahelise õiguse rikkumist oleks paslik nimetada karistusaktsiooniks, mida ÜRO liikmesriik peaks toetama?
4) Mida siis ikkagi rünnakuga reaalselt saavutati, kas hoiti ära uute samalaadsete väidetavate sündmuste korduvus (st et enam ei satu süüria tsiviilelanikkond kunagi massilist suremust põhjustavate keemiamõju alla?)
5) kas rünnakuga ohjeldati terrorismi levikut Süürias?
k
8. aprill 2017 10:02
kogu selle ettevõtmise silmatorkavaim tagajärg paistab olevat, et vähemalt teoreetiliselt on nüüd olemas alus trump maha võtta juhul kui see osutub vajalikuks.
selles mõttes avab hulga uusi võimalusi.
e
ekstaole/ 8. aprill 2017 10:20
Ma vaataks asja teisest küljest: kuidas peaks või võiks president käituda nendega ametnikega, kellest ta paratamatult sõltub (eriteadmiste tõttu), kuid kes samal ajal kasutavad sellist sõltuvussuhet ära presidendi tahtlikuks ja nahaalseks petmiseks, tehes presidendist endi ees asuvale malelauale asetatava etturi?
t
To// 8. aprill 2017 11:00
Kuule tibla, kas sa oma peaga üldse mõelda ei suuda?
o
oh ja / 8. aprill 2017 11:31
ilmselt oligi USA opositsioonil vaja midagi sellist millega saaks Trumpi maha võtta ja ilmselt nad selle nüüd ka said kuna Süüria rünnaku käsu andmine võib olla USA konstitutsiooni rikkumine, sest USA Kongressi heakskiit ilmselt puudus Süüria ründamiseks
b
Bla/ 8. aprill 2017 10:55
ÜRO-s ei läheks selliseid aktsioonid kunagi läbi, sest venemaa paneks nendele lihtsalt veto.
e
elule/ 8. aprill 2017 11:31
mttevastavad seadused tuleb kuulutada kuritegelikeks.
v
8. aprill 2017 12:50
venemaa juba panigi selle mürgigaasi rünnaku asjaolude uurimiseks ÜRO-s ainukesena 194 riigi esindajast veto peale.
e
ehh/ 8. aprill 2017 15:08
vetostamine ei tähenda antud juhul ja mitte mingil juhul seda, et see keemiarünnak üldse toimus või et selle pani toime süüria valitsusväed vene poole osalusel. vetostamise ajendid võivad olla erinevad.
õ
Õiged sõnad/ 8. aprill 2017 09:44
a
arusaamatus/ 8. aprill 2017 09:41
Kuidas võib Toom valitsuse esindajat avalikult lolliks nimetada ja kas see ongi see kultuur mis idast pärit???

t
Taat/ 8. aprill 2017 09:32
Maailm on hukas,ilmasõda ei ole kaugel!
e
Eit/ 8. aprill 2017 09:43
Tänu Venemaa sekkumisele on purustatud tänase maailma tsivilisatsiooni häll.
Isegi suur Ameerika pole suutnud jõupingutustest hoolimata seda riiki hävingu eest kaitsta.
Ka meie peaksime tegema jõupingutusi selle riigi päästmiseks.
i
irw/ 8. aprill 2017 09:47
Putin tuleb ,jookske nüüd...
n
Njah/ 8. aprill 2017 13:47
Küll see sinu Putin on ikka kõikvõimas, kõik peaksid nagu kohe jooksma! Venemaa eelarve oli headel aegadel nagu Itaalial kus 58mil elanikku. Kõik on tasku pandud mis vähegi võimalik. Tervita oma Putinit siis! Putin ei ole ammu enam elus. See on teisik. Seda on Ludmilla Putina Austria ajakirjanikule kinnitanud.
q
q/ 8. aprill 2017 09:31
õhtuleht üritab kivist vett välja pigistada.
a
Allar_/ 8. aprill 2017 09:25
Lollile pole vaja öelda, et ta loll on. See on loo moraal. Tarkust sellega ei lisandu.
k
Kogu maailm on millegi pärast samal arvamusel../ 8. aprill 2017 09:24
Milles Eesti poliitikute erilisus seisneb?
m
mees/ 8. aprill 2017 09:09
mikser ongi loll, yana toomiga selles küsimuses küll nõus.
o
omg/ 8. aprill 2017 09:06
no eesti poliitikud ei ole ennegi hiilanud oma arukusega. Meenutades või Türgi " riigipööret" või Vao lasupõlengut jne...alati on võimalus natukene oodata ja teh aasi enda jaoks võimalikult selgeks enne kui tormata twitterisse või mujale oma poolehoidu või hukkamõistu avaldama. Tvakodanik võib säutsuda peaaegu kõike, mis talle pähe tuleb. ag akui sa oled poliitik ja eriti valitsuses- no taevakene, milleks sulle üldse aju loodi. Ja siinkohal käib see ütlus ka yanatoomi kohta, mitte ainult svenmikseri või jürgenligi kohta. Rääkimata jüriratasest, kes kipub unustama, et seisus kohustab ja peaministrina tormab Venemaale kultuuriüritusele linte lahti lõikma... oleme siiski EL-s, kes kehtestas Venemaale sanktsioonid, Eestist saab eesistujamaaa kohe suvel...ja kas jüriratas on ikka piisavalt kogenud, et Vene propaganadamasinast au j a väärikusega välja tullla?
a
ab/ 8. aprill 2017 09:04
me oleme juba korra nn lakkumisega koos elanud, kas ikka tasub jätkata?
n
No / 8. aprill 2017 08:59
sellised labased ongi meie poliitikud. Aga see ikka kõrgeim pilotaaž!
o
oleme uhked/ 8. aprill 2017 09:44
et just meie poliitikud eesotsas Ratasega on üksmeelselt kaitsmas Süüria vabadust.

j
juss/ 8. aprill 2017 08:45
Huvitav, paar päeva tagasi, kui süütuid lapsi tapeti polnud sel eidel midagi öelda. Nüüd kui tühi ja evakueeritud sõjaväebaas sodiks põrutati kukkus kohe räuskama....
Kas see tüüp saab aru ikka mille eest ta seisab?
j
jaak/ 8. aprill 2017 08:36
k
8. aprill 2017 08:36
Kas sellel naisel lapsi ka on?
r
8. aprill 2017 10:35
x
xxx/ 8. aprill 2017 08:34
Uskumatu,et sellist jama ajab naine?Peaks keskid ikka vaatama,keda erakonnas hoiavad
r
rolts/ 8. aprill 2017 09:09
see naine on ainuke meie poliitik kes ütles nii nagu asjad on.Konkreetselt just selle asja kohta.Ülejäänud edastavad standart lauseid mis on neile mujalt pähe taotud.Khjuks nii ta on.
s
Ss/ 9. aprill 2017 14:18
Teie see tähendab kremlimeelseid vene natse vöi?
s
see/ 8. aprill 2017 14:43
naine on ainuke poliitikutest kes räägib nii nagu asjad on. Konkreetselt selles asjas. Teised räägivad standart lauseid mis on neile mujalt pähe taotud.Kahjuks nii see on.
k
8. aprill 2017 08:26
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
o
owen/ 8. aprill 2017 14:47
Yana Toomi jutt oli õige,kuulasin teda mõnuga ja Mikseri kohta öeldu ka paras sõna.Yana on ainuke Brüsseli tegija,kellest on Eestile kasu.Teised seal muidu raha tasku toppijad.