Maailm

VAATLUS | Kes ta on ja mida teeb uinuv agent?  (8)

Allan Espenberg, 8. aprill 2017, 04:00
SISSEKUKKUJA: Venemaa jaoks viimaste aastate kõige suurem agentide sissekukkumine oli 2010. aastal, kui USAs paljastati kümme Vene illegaalset uinunud agenti, kes olid saadetud Ameerikasse missioonile. Nad pidid jälgima sealseid poliitikuid. Neist kuulsaim oli Anna Chapman.Foto: AP / Scanpix

Neid on eesti keeles nimetatud mitmeti: uinuvad, uinunud, magavad, tukkuvad, tukastavad ja illegaalsed agendid. Nii kutsutakse välisriigi värvatud inimesi, kes võivad oodata oma ülesannet mitteaktiivsete agentidena väga pikka aega, kuid võib-olla pole neid üldse vaja.

Uinuvateks agentideks nimetatakse agente, luurajaid ja spioone, kes on küll mingi riigi värvatud, kuid ei tegutse ega täida ühtki ülesannet, neil pole sidet keskusega, st nad on uinunud olekus ehk magavad. Seetõttu võib isegi öelda, et töötamise asemel agendid logelevad, samal ajal kui palk jookseb.

Nad on tavalised inimesed, kes elavad harilikku ja normaalset elu – nad töötavad, söövad, magavad, loovad perekonna, pidutsevad jne. Nad kohanduvad olukorraga, väljendavad lojaalsust, töötavad ausalt ja kohusetundlikult ülemuse heaks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22. mai 2017, 04:00
Luureteenistuste karm argipäev
9. mai 2017, 04:00
Sõjatehnika liikumist luuranud Vene spioon mõisteti viieks aastaks trellide taha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee