Foto: Karl Alfred Baumeister / Kaitseväe peastaap
Eesti uudised
7. aprill 2017 17:30

FOTOD | Mereväelased õppisid merel ellujäämist (2)

Mereväe ajateenijad õppisid täna Revali merekooli katsebasseinis, kuidas keerulistes ilmastikuoludes siseneda päästeparve ja -paati ning teha ettevalmistusi päästeoperatsiooniks.

"Mereväelase baaskursusel saab mereväkke tulija põhiteadmised laevas toimetulekuks," ütles mereväelase baaskursuse ülem nooremleitnant Tauno Kuusik. "Kursusel valmistutakse laeval ettetulevateks ülesanneteks ja omandatakse praktiline kogemus tegutsemaks kriisiolukordades, näiteks tulekahjude, lekete või laeva hülgamise korral."

Mereväekoolis on käimas mereväelase baaskursus, mille peavad läbima kõik mereväe laevadele teenima asuvad kaitseväelased, edastas Kaitseväe peastaap. Väljaõppe käigus omandavad kursuslased lisaks üld-merenduslikele teadmistele ka alusteadmised mereväe struktuurist ja ülesannetest, meresõja ajaloost ja laevaorganisatsioonist. Baaskursusele järgnevad erialaõpingud side, miinitõrje-relvastuse, koka, motorist-elektriku, tuukri erialal või mereväebaasi kaldateenistuses.

Kursuse raskeim osa on järgmise nädala algul toimuv ööpäevane harjutus merel ujuvas päästeparves, mis viib sellel osalejad mugavustsoonist välja. Harjutuse lõpus vintsitakse kursuslased ükshaaval parvelt kopterisse, mis märgib ühtlasi ka kursuse lõppu.

Tallinna Miinisadamas asuv Mereväekool kuulub laevastiku koosseisu.