Maailm

Trump lubas kaitsta tsivilisatsiooni (21)

Aadu Hiietamm, 7. aprill 2017 04:00
Donald TrumpFoto: Reuters / Scanpix
Ameerika Ühendriikide president Donald Trump kordas pärast Jordaania kuninga Abdullah’ga peetud kõnelusi antud pressikonverentsil oma varasemat lubadust hävitada sunniitlik äärmusrühmitus Islamiriik, vahendab Spiegel Online.

"Me hävitame Islamiriigi ja kaitseme tsivilisatsiooni. Meil ei ole muud valikut," rõhutas ta. Trump lubas veel, et võitlus Islamiriigiga Süürias ja Iraagis kujuneb seni arvatust lühemaks.

Samal teemal

Islamiriik oli enne Trumpi seisukohavõttu avaldanud surmanimekirja 8786 USA kodanikust ja kutsus kalifaadi toetajaid neid leidmise korral tapma. Selles nimekirjas on ka president Donald Trump ja 40 USA valitsusega seotud inimest.

Lisaks avaldas Islamiriigi pressiesindaja Abi al-Hassan al-Muhajir häälsõnumi, milles väitis, et USA hukkub ja mitte keegi ei tule teda päästma. Seda tõendavat tema sõnul ka fakt, et USAd juhib idioot, kes ei tea, mis on Süüria, Iraak või islam.

Islamiriigi kõrval hoiatas Donald Trump karmisõnaliselt ka Süüria presidenti Bashar al-Assadi, kelle vägesid süüdistatakse teisipäeva varahommikul sooritatud keemiarelvarünnakus, milles sai surma vähemalt 86 inimest, kellest 20 olid lapsed.

Türgi eksperdid kinnitasid eile, et need inimesed hukkusid tõepoolest keemiarelva kasutamise tagajärjel. Süüria ja tema liitlane Venemaa eitavad seni kategooriliselt keemiarelva kasutamist.

Donald Trump seevastu pidas keemiarelva kasutamist lubamatuks ja rõhutas, et äsjane keemiarünnak ületas mitmeid piire ning muutis tema suhtumist Süüria diktaatorisse, kel tuleb tehtu eest vastutada. "Assadi režiimi jõledusi ei saa taluda," toonitas Trump.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee