Eesti uudised

"Naise haigus ei anna mulle õigust teda kodus luku taga hoida!" (22)

LISA KOMMENTAAR

Tiit Olen! 6. aprill 2017 14:24
Kiirabi töötajad ähvardasid mind korduvalt, et teevad mulle trahvi, kui ma Janat lukutaga hoidma ei hakka. Ja kui ma pöördusin abi saamiseks oma sots. töötaja poole, siis riieldi minuga, et ma helistan valel ajal. Tööpäev olevat lõppenud. Oleks keegi mulle vähemalt mõne lahke sõna öelnud, siis ma poleks Õhtulehe poole pöördunud ja seda artiklit poleks ilmunud. Olen ratastooli inimene ja minul hakkas hirm. Kuidas ma saan kedagi kodus kinni hoida? Mind on väga kerge koos ratastooliga lihtsalt kummuli keerata.
6. aprill 2017 12:18
Vananemine ei peaks ära võtma õigust olla inimene räägib tänases Päevalehes inglise spetsialist,kuid meil on ju tegelikult kõik vastupidi. Juba 50 aastast kantakse maha,kes ei sobi enam mõne töökuulutust lugedes enam ka põllutöödele.
Merje 6. aprill 2017 11:43
Sõmeru hooldekodu laotatakse laiali, sest hakatakse jälle uut maja neile ehitama. Samas,kui hooldekodusid oleks veel vaja juurde ehitada, siis nemad mängivad oma aastaid hooldekodus olijatega.
manni 6. aprill 2017 11:41
Kahju inimesest, olen dementset inimest aasta hooldanud, selline tunne, et olen samasugune. Mul õnnestus ta Narva hooldekodusse panna, kus on kõik dementsed koos. Nüüd saan ma rahulikult oma asju toimetada ja maksan ainult tema pensionit 400 eur. kuus. Kahuks nii pidi minema, aga kodus on sellise inimesega väga ohtlik olla.
mannile 6. aprill 2017 13:20
ärge olge enda vastu liiga karm ja andke endale andeks. see ei tähenda, et Te temast ei hooli, kuid oma elu tahab ka elamist ning pole mõtet ennast ruineerida aastaid. olen seda kõrvalt näinud ja kunagi ei soovi, et mind sellisena pere juures peetakse, vaesed lapsed, kes selle kõige keskel elasid, õnneks ei juhtunud mingit väga suurt õnnetust, kuid väiksemaid küll, mis oma jälje jätsid. milline trauma väikestele lastele. aga vapralt hoiti seda vanainimest surmani pere juures, ei viidud hooldekodusse. pärast vanainimese surma läksid vanemad ka kohe lahku.
aga 6. aprill 2017 11:05
minule ütles kiirabi, et las läheb küll politsei üles otsib. Mina arvasin siiski teisiti.
kool 6. aprill 2017 10:58
Dementse ainus säästmisvõimalus ongi tema luku taga hoidmine. Vallavalitsus ega ka kodused ei saa kogu aeg vanuri kõrval seista. Hooldekodudes käib ringi kollitamas seadusesilm - õiguskantsler , kes nõuab pärani uksi ja ei luba isegi rahusteid kasutada. Need, kes pole dementsuse kurbloolusega kokku puutunud, malgutavad jõhkralt omakseid ja hooldekodusid. Antud juhul on ajakirjandus ja suhtumine üldse lisanud niigi ratastoolis oleva mehe kannatustele aina juurde lausa hingepiinasid.
lugeja 6. aprill 2017 10:36
Minu vanaemal muutus ka jutt samasuguseks .Ühel päeval koju tulles leidsime ta juba rõdul hõikumas oma vanu tuttavad,kes ammu surnud.Tundub,et see on see õnnetu dementsus, millega peavad omaksed üksi hakkama saama, sest sellest on möödunud juba 27 aastat, kuid meie sotsiaalsfäärides pole sammugi paremuse poole muutunud. Pigem on ikka väga kõva mahajäämine. Mis on kasu nendest koolitusest, konverentsidest. Tundub,et see on üks tühi mokalaat ja ajaraiskamine. Juba siis oli Soomes, Rootsis hea tase oma haigete ja vanurite eest hoolitsemis. No Taanis on see juba luksuslik Meie pole sammugi liikunud.
Valitsus 6. aprill 2017 12:37
Tubli naine - hoikas surnud sobrad kaasa ja TOOLE, TOOLE JA VEELKORD TOOLE ....
aga 6. aprill 2017 13:22
mikseril oli just 1,3 milli anda süürlastele. meie vanainimestele inimväärse eluõhtu jaoks tal aga ei jätku.
Anneli 6. aprill 2017 10:11
Hooldasin 1.5 aastat oma dementset ämma.Ei olegi kahjuks muud kui luku taha panna.Tahtis ka aknast minna aga niipalju enam vanuril jõudu ega mõistust ei jätkunud.Viskas jope ja koti välja ise järgi minna ei osanud-õnneks.Nägi ka nägemusi,et 15 a surnud ema tuleb jalgu enam ei ole,minge aidake tuppa.Või siis sinelis sõdur kõnnib ilma peata lapsega jne. Hooldekodu ütles,et nemad kinni hoida ei saa.Ja tegingi otsuse,et on luku taga,sest muidu oleks kuskil ju ära külmunud.Päevasel ajal oli hooldaja kõrval ,kes tegi toidu ja pesi ning oli muidu seltsiks.Selleks on ka rohi ,mis tegi ta hästi rahulikuks,mineku kihk läks väiksemaks,nägemused kadusid ära aga samas jäi i imene nii apaatseks ja loiuks.Jah ,pole head ilma halvata.Õnneks oli saatus ta vastu helge,läks kiirelt ja jalapealt.
:( 6. aprill 2017 13:23

Ratastoolis mees 6. aprill 2017 08:44
peab oma dementset naist valvama,vaat nii kaugele oleme jõudnud oma arstiabiga ja hooldekodudega. Tervishoiu minister ei oska oma tööd teha.Ei saa EMOsse ja kiirabis töötab ainult keskmed personal,kes ei tea tuhkagi.On alles elu selle viie rikkama riigi hulgas.
6. aprill 2017 09:47
EMO ei korralda hooldamist, see on omavalitsuse asi, aga kuna on olemas lähedased siis lihtsalt püütakse kogu koormus laduda lähedaste kaela viidates perekonnaseadusest tulenevale hoolduskohustusele ka siis, kui lähedased ei ole võimelised ega isegi mitte teovõimelised.. Olgu see hooldaja kasvõi algkooli laps, samas ametlikuks hooldajaks teda määrata ei saanud.
seda et 6. aprill 2017 13:24
no emosse ei peagi nohuga saama, aga ronitakse. see peaks küll muutuma, siis saavad need, kes tõesti abi vajavad, ka emosse.
PT 6. aprill 2017 07:53
Dementset tuleb luku taga hoida paraku... Või kogu aeg kõrval olla.
Tiit Olen! 6. aprill 2017 06:48
Tahaks ka lugeda, aga pole raha loo ostmiseks.
58 6. aprill 2017 09:01
selle veebilehe võiks vabalt kinni panna, kes selle eest ikka maksta tahab
6. aprill 2017 09:52
Neid lugusid võid lugema jäädagi, aga abi ei ole sellest ikka kellelgi, ainult aja raiskamine ja enda emotsionaalne kurnamine.
jamps 6. aprill 2017 09:53
sul pole ühte eurot v? ära aja lolli juttu. Kui muud ei oska, korja 10 pudelit, realiseeri need ja ongi papp olemas.
Tiit olen. 6. aprill 2017 11:42
Ma ei suuda pudeleid korjata. Jalgu ju pole all.
to jamps 6. aprill 2017 13:25
vaata, mul on neid 1-euroseid ikka kartulikotiga, aga ikka ma ei soovi maksta :D