Eesti uudised

Vendadel Sillaritel suhted allilmaga  

Arvi TAPVER , 29. juuli 1999, 00:00
Mart ja Ardi Sillar on Mustamäe poisid, omaaegsed Kännu Kuke restorani kasvandikud.

Noorem vend Ardi, kes Muhu väina regatil linnavaraameti juhataja Rene Kuulmanniga kakles, tähistas hiljuti Mustamäe haiglas 30. sünnipäeva.

Varem on Ardi Prantsusmaa Võõrleegionis teeninud. Tuttavate sõnul on ta targem ja meeldivam kui Mart.

Kuulmanni väitel kuuluvad vennad kunagise Linnuvabriku maffia riismete hulka. Neid kahtlustatakse allilmasidemetes, sest nad lävisid tihedalt Tallinna ühe mõjuvõimsa tegelase Daniel Mänguga, kes kolm aastat tagasi mõrvati.

Pärast Mängu surma jäid paljud kantpead töötuks. "Õhtulehe" andmeil hakkasid Sillarid siis suhtlema Eestist Hispaaniasse putkanud allilma- ja äritegelaste "Marbella kolooniaga".

Soojal maal olid end juba mõni aasta varem sisse seadnud kaks siiani Eestis mõjuvõimu säilitanud meest Toomas Helin ja Jaanus Kukk. Kaitsepolitsei poolt tagaotsitavad jagavat Eesti allilmale siiani käske. Vanem Sillar käivat tänaseni sageli Hispaanias. Eestis juhtivat selle kamba tegevust keegi Kalev Kivisaar.

Väidetavalt tunnevad Sillarid ka Eesti allilma oletatavat juhti Kalev Kurge, kes on mitu korda nii N. Liidu kui USA vanglates istunud.

Kurg kinnitas eile, et ta ei tunne Sillareid. Samuti ei teadvat ta midagi Kuulmanne tabanud õnnetustelaine kohta.

"Ma ei usu, et Ardi on põlengute taga. Kui Kuulmann veel Sillarit laimab, võib ta selle eest kohtusse kaevata," kinnitab Sillari advokaat Natalja Lausmaa.

Lausmaa arvates võib süütamiste põhjus olla ikkagi võimuvõitluses Keskturu erastamise ümber, mille müügi Kuulmann äsja otsustas.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee