Eesti uudised

Saaremaa palgatase on langenud Eesti madalaimaks (24)

Toimetas Kristin Aasma, 4. aprill 2017, 23:13
Vaade KuressaareleFoto: Alar Truu
Saaremaal registreeritud ja seal tegutsevad ettevõtted maksavad oma töötajatele statistikaameti andmetel kõige väiksemat palka - viimase kümnekonna aasta jooksul on saarlaste palgatase langenud Eestis esikolmikust viimaseks.

Statistika näitab, et kui 2007. aastal maksid Saaremaa ettevõtted keskmiseks palgaks 634 eurot, mis oli Harjumaa ja Tartumaa järel kolmas tulemus, siis üheksa aasta pärast ehk 2016. aastaks oli saarlaste keskmine palganumber tõusnud küll 880 euroni, aga jäänud üheks Eestimaa väiksemaks, vahendas ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Samal teemal

Eelmise aasta viimases kvartalis maksti Saaremaa ettevõtete poolt Eestimaa väikseimat brutopalka - 903 eurot kuus.

"Saare maakond ei eristu selles, et meil oleks rohkem ümbrikupalga maksmist või mustalt töötasu maksmist või töötajate registris mitteolevaid isikuid Eesti keskmisest rohkem," kinnitas MTA Kuressaare büroo juhataja Olev Martinson.

Üheks peamiseks madala palga põhjuseks peetakse just saarelist eripära - Saaremaal väga palju valikuid ei ole, mida ilmselt osad tööandjad ka tunnetavad, rääkis majandusanalüütik Aivar Sõrm.

24 KOMMENTAARI

1
123x 11. aprill 2017, 12:26
Madalate palkade maksmine on eraettevõtjate probleem. Eraettevõtja ei taha kõrgeid palkasid maksta,sest see ei ole temale kasulik. Riigisektoris on praegust väga head palgad, sinna tasub tööle minna ja boonuseks on erinevad hüved.
s
See on 5. aprill 2017, 19:37
see vabaturu nähtamatu sõrm, mis töölistele määrab miinimumi, ametnikele 4-10X õhku täis keskmise, riigiettevõtete pomssidele 20x kwskmine, presidendile 12 + 6 + 1,6 + soodustused ja 80% sellest pärast 5 aastat näitemagu kuni surmani+ auto+ büroo+ ihukaitsjad? Kas ma näen und?
Loe kõiki (24)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee