Eesti uudised

TV3 VIDEO | Kannatus on katkemas! Päästeamet nõuab päästjate keskmiseks palgaks 1000 eurot (37)

Toimetas Kristin Aasma, 4. aprill 2017 21:25
Päästjate tööFoto: Kuvatõmmis / TV3
Päästjate kannatus on katkemas. Valitsusele esitati ettepanek tõsta päästja palk keskmiselt vähemalt 1000 euroni kuus, vahendas TV3 "Seitsmesed uudised".

Elu ja tervisega riskides päästavad päästjad aastas 250 kuni 300 eestimaalase elu. Nii vaimselt kui füüsiliselt raske töö eest saadav töötasu on aga kahetsusväärselt väike – 850 eurot bruto. Et ära elada, on paljud päästjad sunnitud tegema ka lisatööd. 

Samal teemal

"Päästja riskib iga päev oma eluga," rääkis telekanalile Paide päästekomando operatiivkorrapidaja Geimo Eesmäe, kes on päästjana töötanud kuus aastat. "Kõige värvikamad on majapõlengud, kus tuleb minna ikkagi inimest päästma. Olukorrad on alati uued ja kunagi ei tea, mis sind ees ootab." 

Siseminister Andres Anvelti sõnul on päästjate palgatõusu paber valitsuse laual ja läbirääkimised selles osas käivad. Selleks, et tõsta päästjate palka 16,5 protsenti ehk kuni 1000 euroni kuus, oleks vaja lisarahastust kaks miljonit eurot.

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu juhib tähelepanu sellele, et lähiajal kasvab pensionile jäävate päästjate arv 300ni ning päästeamet on probleemi ees, kust leida uusi päästjaid. "Kindlasti on üks motivaatoreid huvitava töö kõrval ka korralik sissetulek," ütles siseminister Anvelt. "Ja selle nimel tuleks vaeva näha, et inimesed ühtepidi tunneks ennast turvaliselt ja tung päästesüsteemi tööle oleks jätkuvalt kõrge."

Vaata täpsemalt videost!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee