Repliik

Repliik | Kas Tallinnast saab prügilinn? (16)

Ülo Kalm, korteriühistu esimees Õismäelt, 4. aprill 2017 18:13
Foto: Martin Ahven
Jäätmeseaduse alusel korraldab Tallinnas jäätmevedu linnavalitsus. Märtsikuust lükkasid linnajuhid prügi süvamahuteid Õismäe linnaosas korralikult tühjendanud firma Ekovir kõrvale ja andsid selle töö tundmatule firmale BWM, mida abilinnapea Arvo Sarapuu pidas heaks firmaks ja kuulutas, et tulevikus hakatakse linnarahva prügi ära vedama lausa tasuta.

Paraku Arvo Sarapuu sõnad linnajuhina, kes otseselt vastutabki linnas  prügimajanduse korraldamise eest, lähevad tegelikkusest lahku. Uus prügiveofirma BWM ei ole tulnud prügiveoga toime. Ettenähtud prügimahutite tühjendamisgraafikutest ei peeta kinni, halvemal juhul jäetakse prügi vedamata. Kannatlike linlastena elasime märtsikuus linnavalitsuse ükskõikse suhtumise oma kodanike muredesse üle, lootuses, et aprillist kõik muutub. Paraku pettusime taas oma linnajuhtides.

Aprilli esimestel päevadel valmistas Sarapuu lemmikfirma õismäelastele ilusa aprillinalja – BWM prügiautod ei leidnud teed Õismäele.

Mupo, kes alailma mööda õuesid nuhib, et mõnda mahajäetud vaibatükki leida ja pildistada, tõelisi prügimägesid ei näe. Milleks sellist silmaklappidega mupot vaja? Keskkonnainspektsioongi on vist juba linnast maale kolinud.

Jäätmeseadus on täitmiseks. Ka Tallinna linnavalitsusele. Või seisab praegune linnavalitsus Taavi Aasa juhtimisel seadusest kõrgemal? Teeme rohelisest linnast prügilinna?

Samal teemal

05.04.2017
Jäätmekäitlus Tallinna moodi? Õismäe elanikud upuvad prügisse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee