Eesti uudised

VIHANE LAPSEVANEM: õpetaja nimetas minu poega värdjaks!  (118)

Jekaterina Pavlova, Asso Ladva, 4. aprill 2017, 04:00
RÄIGE SÕIM: Tunnisalvestiselt on kuulda, kuidas eesti keele ja kehalise kasvatuse õpetaja sõimab lapsi kõige mahlakamas vene keeles. Foto: Vida Press

Tartlanna Jelena kurdab, et tema neljandas klassis käiva poja klassijuhataja solvab õpilasi ja kasutab nende kohta tunnis väljendeid "lollakas", "värdjas" ja "paksmagu". Direktor ei kiirusta õpetajat karistama.

Tartu Annelinna gümnaasium on Lõuna-Eestis ainus vene õppekeelega gümnaasium. Žan Prokošin töötab seal eesti keele ja kehalise kasvatuse õpetajana. Tartlanna Jelena esitas Õhtulehe toimetusele helisalvestise, mis pärinevat kooli neljanda klassi eesti keele tunnist. Sellelt ei kuule ühtki sõna eesti keelt, küll aga kostub 48 minuti jooksul kõige mahlakamas vene keeles solvanguid õpilaste ja lastevanemate kohta.

"Prokošin tuli Annelinna gümnaasiumisse sügisel," rääkis lapsevanem Jelena. "Ta oli aktiivne, tahtis lastega töötada, see oli meeldiv kogemus. Probleemid algasid pärast aastavahetust. Poeg kaebas, et Prokošin nimetab klassikaaslasi lollpeadeks, minu pojale ütles ta paksmagu ja värdjas. Teised lapsevanemad olid samuti üht-teist kuulnud, kuid ei teinud esialgu midagi, sest see on raskete lastega klass, mu oma poegki pole mingi kingitus. Mõne aja pärast helistas mulle eraõpetaja, kelle juures poeg käib eesti keele tunnis. Tuttav ütles talle, Prokošin nimetas mu poega pederastiks." 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

6. aprill 2017, 14:33
Soome koolis solvatud eestlane saab 2000 eurot valuraha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee