Maailm

Kaitseuuringute keskuse direktor: Venemaa võib plahvatust ära kasutada poliitsõnumis (41)

Toimetas Marge Sillaots, 3. aprill 2017 19:13
Jüri LuikFoto: Alar Truu
Pole välistatud, et Peterburi metroos olnud plahvatus annab edaspidi Venemaa võimudele aluse tugevdada teatud seadusi või kasutada seda poliitsõnumi edastamisel, arvab kaitseuuringute keskuse direktor Jüri Luik.

"Ei ole andmeid, et see on seotud Putini-Lukašenka kohtumisega. Peterburg ei oma sümboolset kaalu, Venemaa võimu keskpunkt on ikkagi Moskva," rääkis Luik saates "Ringvaade", et hetkel on Peterburi ainus tähtsus see, et president Vladimir Putin seal viibib, mis oli ühtlasi ka avalik info.

Luik usub, et plahvatuse korraldajad saadakse tõenäoliselt ikkagi kätte, kuid tasub meeles pidada, et Venemaa kriminaaluurimised pole ühemõttelised. "Tuleb mängu poliitika, hakatakse tõlgendama. Arvestades praegust olukorda, on võimalus, et võim proovib seda tõlgendada kui ebastabiilsuse järjekordset elementi, mille vastu peab muutma seadusi või tugevdama kruve."

Venemaal eksisteerivad tema sõnul terrorism ja ekstremism – üks on teise põhjustajaks. Seetõttu oletab Luik, et praeguses poliitolukorras saab plahvatust ära kasutada poliitilises sõnumis ja seadusandluses.

Samal teemal

06.03.2017
VANDENÕUTEOORIA: kas Peterburi terroriaktis on nähtav võimude jälg?
04.03.2017
OTSEBLOGI | Rünnakud on jõudnud Läänemere äärde: Peterburis on plahvatustes hukkunud 14 inimest
04.03.2017
Kes olid Peterburi terrorirünnaku ohvrid? Meediasse on hakanud ilmuma esimesed nimed
04.03.2017
FOTOD: Peterburi pommirünnaku korraldamises kahtlustatakse 22aastast Kõrgõzstanist pärit meest