Eesti uudised

Polaarklubi saadab Eesti koolilapsed Arktika ekspeditsioonile (1)

Küllike Rooväli, 3. aprill 2017 18:50
Põhjapõdrad on Soome polaaraladel tavapärane nähtus.Foto: Katrin Savomägi
Kui seni on Eesti noored pääsenud erinevatele polaarekspeditsioonidele tänu internetihääletustele, siis nüüd on koolinoortel võimalik Arktikasse pääseda mälumängu võitjana.

 Eesti Polaarklubi korraldab koostöös SA Eesti Polaarfondi, Meremuuseumi ja Tallinna geograafiaõpetajate aineühendusega 5. mail Lennusadamas polaarviktoriini, mille peaauhinnaks on võimalus sõita koos teadlastega ekspeditsioonile põhjapolaarjoone taha Skandinaavia polaaraladele.

Samal teemal

Polaarklubi sekretär Katrin Savomägi ütles, et peaauhinnaks olev ekspeditsioon koosneb esmalt üldisest tutvumisest polaarjoonetaguse Kilpisjärvi piirkonna looduse ja seal toimuvate teadusuuringutega ning järveteaduslike välitööde praktilisest proovimisest kohalikul lähisarktilisel Saanajärvel. Kilpisjärvil elatakse Helsingi Ülikooli bioloogiajaamas, kust matkatakse kaunis mägitundramaastikus jalgsi lähisarktilise Saanajärve põhjakaldal asuvasse teadushütti.

 „Saanajärvel osalevad õpilased põhilistes järveteaduslikes mõõtmistes ja omandavad esmase arusaamise lähisarktilise järve ökosüsteemi toimimisest,“ rääkis Savomägi. „Kilpisjärvist toimub retk Põhja-Jäämere rannikule ja Norra polaarpealinna Tromsösse, kus tutvutakse polaarmuuseumi ja polaarbotaanikaaiaga.“ Savomäe sõnul on teekonnal Helsingist Kilpisjärvile ja tagasi on võimalik külastada veel paljusid polaaralaseid vaatamisväärsusi.

Polaarviktoriini eelvooru küsimused on üleval Meremuuseumi kodulehel, 3.-7. aprillil saab seal elektroonilist viktoriini täita ning 14. aprillil selguvad lõppvooru pääsenute nimed. Osalema on oodatud kõik Eestimaa 15–19-aastased üldhariduskoolide või kutseõppeasutuste õpilased.

Kahevoorulise viktoriini esimeses osas saab kasutada internetiallikaid ja trükiteavet, üleval on ka vihjed, kust teavet hankida. Veebipõhine teadmistekontroll on valikvastustega ning küsimustega saab varem põhjalikult tutvuda.

Teise vooru kutsutakse 20-30 noort ja see koosneb lühiesseest ning viktoriinist. Kõiki osavõtjaid, kes on esimese vooru küsimustega vaeva näinud, ootavad ka väiksemad auhinnad. Teise vooru osavõtjad pälvivad aga Lennusadama priipääsmeid, raamatuod ja üllatusi. Kõige tublimaid ootab aga polaarekspeditsioon põhjapolaarjoone taha juuli lõpus 2017.

Teabe viktoriini kohta leiab siit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee