Maailm

Putin ei näe kliimamuutuse taga inimtegevust (36)

Aadu Hiietamm, 4. aprill 2017 04:00
Vladimir PutinFoto: Reuters / Scanpix
Venemaa president Vladimir Putin väitis eelmisel nädalal Arhangelskis toimunud rahvusvahelisel Arktika foorumil, et kliimamuutuse taga ei ole inimtegevus, vahendab Kronen Zeitung.

Putin rääkis, et külastas just Franz Josephi maad, kus 19. sajandil käis ka tuntud Austria polaaruurija Julius von Payer, kes kirjeldas üksikasjalikult seal nähtud liustikke. 20 aastat hiljem käis samas kohas Itaalia tulevane kuningas, kes tegi fotosid ja näitas neid härra Payerile. Viimane leidis, et liustikud on märgatavalt väiksemaks muutunud. See tähendab, et kliima soojenemine algas juba siis, kuigi kasvuhoonegaase tol ajal suures koguses õhku ei paisatud, rõhutas Venemaa president.

Putin lisas, et ta on nõus nendega, kes ütlevad, et kliima soojenemist ei saa ära hoida, sest see on seotud globaalsete tsüklitega Maal või kosmoses.

Valitsustevahelise Kliimamuutuste Ekspertkogu (IPCC) seisukoha järgi on kliima soojenemise peapõhjus süsihappegaaside ja teiste niinimetatud kasvuhoonegaaside õhkupaiskamine. IPCC süüdistab kliimasoojenemises inimtegevust, eriti fossiilkütuste põletamist ja nõuab kasvuhoonegaaside õhkupaiskamise vähendamist.

Venemaa president väitis seevastu Arhangelskis, et ainuüksi Etna vulkaani mõni purse nullib inimkonna katsed fossiilkütuste põletamist vähendada.

Samal teemal

17.11.2017
KÕLE JA KARM ARKTIKA: riikidele rahaallikas, põliselanikele kallis kodu
30.10.2017
2016. aastal tõusis kasvuhoonegaaside hulk rekordtasemele
28.03.2017
Trump allkirjastas Obama kliimapoliitikat muutva määruse
28.02.2017
Vara algav kevad mõjub inimeste tervisele halvasti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee