Eesti uudised

ÕHTULEHE VIDEO JA GALERII | Parvlaev Piret jõudis koju, kuid vajab juba esimesi parandustöid (13)

Marvel Riik, Geidi Raud, 3. aprill 2017, 13:17
Intervjuu parvlaeva Piret kapteni Ringo Koppeliga. Geidi Raud
Poola laevatehasest teele asunud parvlaev Piret randus Tallinna vanasadamas. Piret hakkab sõitma Virtsu-Kuivastu liinil ning tema esimeseks tööpäevaks on planeeritud 15. aprill.

Laupäeva õhtul alustas Poola laevatehases Remontowa parvlaev Piret oma teekonda koju, jõudes täna koduvetesse. Oranž Piret hakkab koos sinise parvlaevaga Tõll – paar pärineb Saaremaa vägilasmuistendist "Suur Tõll" – vedama reisijaid Virtsu-Kuivastu liinil.

 Geidi Raud

Täna hommikul oli Piret Tallinna sadamas, kus teda valmistatakse liinitööks ette. Samas tahab laev juba esimesi parandustöid, sest sadama kai äär oli tekitanud laevakerele värvikahjustusi. Põhjuseteks olid väikesed vendrid, mis ei suutnud laeva ja kai vahel vahet hoida.

 Geidi Raud

Laeva kapten Ringo Koppel on viimased kolm kuud olnud koos laevaga Poola laevatehases, jälgides koos meeskonnaga Pireti valmimist. Laeva iseloomustamisel jäi kapten praegu kidakeelseks. "Saame liinile ja vaatame kuidas ta käitub,“ ütles Koppel, lisades, et Piret peaks enda esimesed liinisõidud tegema 15. aprillil.

Pireti kapten Ringo Koppel  Geidi Raud

TS Laevade juhatuse esimehel Kaido Padaril on aga mõtted juba suveperioodil, mil algab praamide tipphooaeg. Suvi saab omaette katsumuseks ainuüksi TS Laevade vähese kogemuse tõttu praamiäris. "Kui eelneva vedaja kogemus oli 24 aastat, siis meil on seda praktiliselt 5 kuud. Meile on oluline on, et kliendid saaksid teenindatud,“ rääkis Padar.

Pinget lisab ka teadmine, et aasta esimeste kuudega on reisijate arv 12% kasvanud. „Kui nii jätkub, siis 2,1 miljoni asemel on meil 2,3 miljonit reisijat,“ täpsustas Padar.

 Geidi Raud

Parvlaevale Piret mahub 150 sõiduautot ja 700 reisijat.

Ühtlasi jõudis eile Tallinna sadamasse ka parvlaev Tiiu, mis valmis Türgi laevatehases Sefine, ning hakkab koos Leigeriga sõitma Rohuküla-Heltermaa liinil.

 Geidi Raud

Samal teemal

2. mai 2017, 15:27
Kaido Padar lahkub TS Laevadest erasektorisse
8. aprill 2017, 21:11
TV3 VIDEO | TS Laevade kolmas uus parvlaev ristiti Tiiuks
4. aprill 2017, 04:00
Äsja Eestisse jõudnud parvlaev Piret vajab juba parandustöid

13 KOMMENTAARI

t
Türklaste rämps ! 4. aprill 2017, 10:22
See "odavama" pakkumise järele jooksmine hakkab veel maksma. selleasemel oleks võinud tellida palju kvaliteetsema laeva soomest, või miks mitte oleks ...
(loe edasi)
t
tõnn to moderaator 4. aprill 2017, 06:16
Mine nuusuta veidi merd ja siis modereeri seda millest sul pole õhkagi aimu.
Loe kõiki (13)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee