Eesti uudised

Pevkur: EL peab Süüria küsimuses võtma suurema rolli  (22)

Toimetas Maria Rozbaum, 3. aprill 2017, 08:18
 Jörgen Norkroos
Euroopa Liit ei tohi Süüria olukorrale lahenduse otsimise protsessi lasta dikteerida president Bashar al-Assadil ja Venemaa presidendil Vladimir Putinil, rõhutab Brüsseli Süüria tulevikukonverentsi valguses riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Hanno Pevkur.  Riigikogu Reformierakonna fraktsioon liitus Euroopa Parlamendi Euroopa demokraatide ja liberaalide liidu fraktsiooni (ALDE) algatusega, milles Süüria tulevikukonverentsil nõutakse Euroopa Liidu suuremat osalust läbirääkimistel Süüria kriisi lahendamiseks.  Pöördumises Euroopa Liidu välispoliitikajuhi Federica Mogherini poole rõhutatakse, et EL kui suurim Süüria kriisi humanitaarabi doonor on läbirääkimiste tingimusi dikteerivate Venemaa, Türgi ja Iraani kõrval vähetähtsas rollis.  "Tingimusteta finantsabi andmine Süüriale, kus konflikti lahendust kontrollivad Putin ja Assad, kahjustaks poliitilises mõttes EL-i usaldusväärsust. Euroopa Liidu finantsabiga peavad kaasnema rangemad tingi

22 KOMMENTAARI

v
vaino 4. aprill 2017, 08:15
Miks peab sekkuma võõra ja kauge rahva ellu, proovima seda korraldada oma arusaamade järgi. Mindi appi opositsioonile, vastu ametlikule riigivõimule. Kui see on tulevik, siis millal saab mõnel võõrriigil täis isu meie vabadusest? Õige tundub, et pooli tuleb koguaeg valida kui rahus elada ei suuda!
e
EL kui suurim Süüria kriisi humanitaarabi doonor ??? 3. aprill 2017, 19:29
Pehka, kas mõtlesid seda ilutulestikumaterjali, mida meie eu sinna läbi saudidejatyrgi tarnis või? Bashar tõmbas isise liistule, saab jagu ka eu toetatud 5 kolonnist. Ja siis saabub seal rahu maapääle. Aja parem omariigi asju ja käi teenistuses ära, siis tule sõnavõtma!
Loe kõiki (22)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee