Eesti uudised

Sotsiaaldemokraadid esitasid Tallinna vapimärgi kandidaadiks Turovski (1)

Toimetas Maria Rozbaum, 3. aprill 2017, 08:07
Aleksei Turovski  LAURA OKS
Sotsiaaldemokraadid esitasid Tallinna vapimärgi kandidaadiks zooloog Aleksei Turovski, kes on Tallinna loomaaias töötanud enam kui 40 aastat.

Pea kogu elu Tallinnas elanud ja Tallinna linna oma lemmiklinnaks pidav Aleksei Turovski on inspireerinud ning õpetanud tuhandeid looma- ja loodusesõpru - juhendanud laste loomaringis osalejaid, pidanud loenguid parasitoloogiast, loomapsühholoogiast ja zoosemiootikast ning olnud hinnatud saatejuht ja oodatud külaline nii tele- kui ka raadioeetris.

"Aleksei Turovski kirg ja pühendumus selgitada looduses ning loomariigis toimuvat on ainulaadsed. Kui laia silmaringiga ja erudeeritud inimene räägib sellest, mis ka talle endale üle kõige huvi pakub ning korda läheb, jäävad innustunult kuulama nii vanad kui noored," ütles Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Anto Liivat.

Tallinna teenetemärgi kandidaatideks esitasid sotsiaaldemokraadid Tallinna Tehnikaülikooli Meresüsteemide Instituudi okeanograafia õppetooli juhataja ja meteoroloogia professori Sirje Keevalliku, Mustamäe linnaosa kultuuri- ja noorsootöö spetsialisti Anu Tuti, Junior Achievement Eesti SA tegevdirektori Epp Vodja, Tallinna vanima asumiseltsi Pelgulinna seltsi asutaja ja eestvedaja Pille-Maris Arro, VAT Teatri asuta ja lavastaja Aare Toikka, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia dotsendi Mare Väljataga, Lilleküla Gümnaasiumi õppealajuhataja Anu Luure ning pikaaegse kabeedendaja ja Nõmme kabeklubi treeneri Heinar Jahu.

Vapimärgi ja teenetemärkide andmise otsustab linnavolikogu ning need antakse autasustavatele üle Tallinna linna päeval, 15. mail.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee