Eesti uudised

Kindral Aleksander Einseln saadeti viimsele teele (1)

Õhtuleht.ee, 3. aprill 2017 04:00
ÄRASAATMINE: Sõjaväeliste auavaldustega saadeti viimsele teele kindral Aleksander Einseln, kes andis suure panuse taastatud kaitseväe ülesehitamisse Eestis. Foto: Teet Malsroos
Taastatud kaitseväe esimene juhataja kindral Aleksander Einseln saadeti reedel Tallinnas viimsele teele.

Ärasaatmistseremoonia toimus Jaani kirikus ja hiljem Tallinna Kaitseväe kalmistul, kus kindral Einselni sark asetati Vabadussõjas langenute mälestusehisele. Kindral Einselni ärasaatmisel lasti kalmistul aupauke haubitsatest ja vintpüssidest.

Kindral Aleksander Einseln sündis 25. oktoobril 1931 Tallinnas. Ta lahkus koos emaga Eestist 1944. aastal Saksamaale ja elas alates 1949. aastast Ameerika Ühendriikides. Aastatel 1950–1985 teenis ta Ühendriikide relvajõududes ning osales Korea ja Vietnami sõjas. 1993. aastal naasis kindral Einseln Eestisse ja teenis kaitseväe juhatajana 1993. aasta maist kuni 1995. aasta detsembrini.

Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras on öelnud, et Einselni panust taastatud kaitseväe ülesehitamisel on raske üle hinnata, ta tõi oma juhtimisstiiliga kaitseväkke lääneliku suhtumise ja mõtlemise.

Kindral Aleksander Einseln suri 16. märtsil 2017. aastal 85 aasta vanusena. Ta oli Eesti kaitseväe teine täiskindral pärast Johan Laidoneri ja enne Ants Laaneotsa ning äsja kindraliõlakuteni tõusnud Riho Terrast.

Aleksander Einseln maetakse USA Arlingtoni sõjaväekalmistule Korea ja Vietnami sõjas võidelnud võitluskaaslaste kõrvale.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee