Maailm

VIDEO | Proovi olla naine: Mexico City metroos on peenisega istmed (12)

Asso Ladva, 2. aprill 2017 10:15
Kas tõesti? Peenisega iste Mexico City metroosFoto: ekraanitõmmis
Mehhiko pealinna metroorongi paigaldati ajutised peenisega istmed, need peaksid juhtima tähelepanu seksuaalse ahistamise juhtumitele, mida Mehhiko ühiskondlikus transpordis järjest enam ette tuleb.

Kuidas suurlinna rahvas reageeris, vaata siit.

Mehhikos rünnatakse naisi rongides ja metroos igapäevasel, see saigi aktsiooni ajendiks, teatas ÜRO Naisteorganisatsiooni, mis koos Mexico City linnavõimudega on eksperimendi algataja. 

Uuendatud iste on mehe torso kujuline, sellel on korralik peenis ja iste on tähistatud sildiga „ainult meestele“. Istmele istuda on võimalik, aga see on väga ebameeldiv, nii võib iga meessoost Mexico metrooreisija tunda oma tagumikuga, mida kogevad ahistatavad naised.

Kiri istme ees põrandal kuulutab: „Siin on ebamugav istuda, aga see on tühisasi võrreldes seksuaalsete rünnakutega, mida kogevad naised oma igapäevasõitudel.“

„Me loodame äratada meeste empaatiatunnet andes meestele aimu naisi tabavatest ebameeldivustest,“ ütles ÜRO naisteorganisatsiooni esindaja Ana Güezmes.

2014. aastal läbiviidud üleilmalise küsitluse kohaselt tunnevad naised end kõige ebakindlamalt just Mexico City linnatranspordis, kuigi naiste seksuaalne ahistamine nii sõnade kui ka kätega on probleem paljude suurlinnade metroodes.

Eksperiment tekitas Mehhikos elava poleemika, kusjuures enamuse meelest on see vajalik ja kannab ennetavat iseloomu. Loomulikult on ka kahtlejaid, kes heidavad linnale ette mõttetute asjadega tegelemist.