Eesti uudised

Põhja–Tallinna kortermajja plaanitav süstlavahetuspunkt torgib Sitsi asumi elanikke

Kristjan Väli, 1. aprill 2017, 04:00

19 KOMMENTAARI

o
ongi inimesed selle punkti vastu/ 1. aprill 2017, 17:38
Angerja tn elanikud vôitlesid süstalde jagamise vastu, Paldiski mnt vôideldi samuti süstlavahetuspunkti vastu, sest kasu asemel on tohutud kahjud! Mis tervise edendamine see on, kui süstlaid, mida tasuta jagatakse, pärast veel rohkem vedeleb igal pool! Süstlaid müüakse apteegis, miks tuleb neid maksumaksja raha eest jagada? Need, kes teiste tervise ja enda tervise eest vähegi muretsevad, ei lähe sinna vahetuspunkti nagunii, vaid ostavad apteegist süstla. Neid, kes tasuta tahavad saada süstlaid, ei huvita muu kui see, et vaid süstal kätte saada ja hiljem lendab see sealsamas tänavale ja pôôsa alla. Need punktid on tegutsenud aastakümneid, aga tänavad millegipärast ikka süstlaid täis! Kus see tervise arendamine siin on??? Muudatust on vaja, mitte samu vigu korrata. Elumajja ei sobi selline punkt. Vanainimesed ei jôua narkomaanidega vôidelda ega eest ära joosta. Pealegi - mille süstimiseks on need tasuta süstlad môeldud, kui narkootikumide omamine on keelatud? Apteek on medtarvikute müümise koht ja seal kogutakse isegi aegunud ravimeid. Vahetagu siis ka süstlaid. TAI sel teel küll kellegi tervist ei edenda, tekitab ainult probleeme, mida nad ise ei näe ega tunnista.
k
Karm/ 1. aprill 2017, 22:49
Selline koht ei sobi isegi linna ja riiki!
e
E-panek/ 1. aprill 2017, 15:02
Kui keskus tuleb luua kohta, kus narkootikumide tarvitajad liiguvad, eesmärgiga luua kontrollitud keskkond ...siis tuleks see viia linnast välja. Meil on ju tühje külasid ja isegi saari!? _Või ei ela narkomaanid seal ära, kuna pole palju varastada?
m
Maksumaksjad võiks veel orgunnida/ 1. aprill 2017, 14:26
... hooldekeskuse ebaõnnestunud, kõiges pettunud enesetapjatele?
Aktiivsesse ellu tagasi neid ei saa aga elus hoitakse.
k
kroku/ 1. aprill 2017, 14:16
s
3. aprill 2017, 11:35
See on linnavalitsuse süstlapunkt.
x
x/ 1. aprill 2017, 14:02
Kui süstlaid mitte jagad, pole ka millega süstida ja polekski probleemi.
k
kannatanu/ 1. aprill 2017, 13:58
kuhu minu komm siis ikkagi jäi?
k
kannatanu/ 1. aprill 2017, 13:55
k
Kannatanu/ 1. aprill 2017, 13:53
Kulla inimesed! Tagajärgedega võitlemine ei vii kuhugi Nõudke asjakohastelt organitelt koduste narkotootjate ja vahendajate kinnipüüdmist. Ise saate kaasa aidata, nõudes nende samade organite kohaletulekut, kui kahtlustate, et naaber käitleb või vahendab narkootilisi aineid. See tee pole kerge, sest kohale ei taheta tulla, aga visadus viib sihile. Kinni püüda tuleks ka süstijad ja saata nad sundkorras taastusravile. Mõlemat masti tegelaste kinnipüüdmine oleks lihtsam, kui süstaldevahetus toimuks politseasutustes, kus nö abivajajad käiksid. Siis selguks ka, kust nad narkotsi on saanud. Vastasel juhul kasvavad süstalde ja süstimispunktide vajadused pidevalt, sest liituvad ka passiivsed narkarid.

a
Aus töömees/ 1. aprill 2017, 11:22
Selline heidikute hoolitsus oleks isegi talutav, kui korralikud kodanikud oleksid sama tähelepanu all.
Miks riik oma tegusate ressursside käekäigu eest muret ei tunne?
k
kolla/ 1. aprill 2017, 10:01
Ära motiti mu vaimusähvatus aga täna aega on proovime peenemalt.Tegemist on ahelreaktsiooniga.Kõigepealt ilmuvad süstlad siis n a r k a r i d siis diilerid ja loomuliku jätkuna peaks siis ilmuma politsei aga see on juba utoopia.
k
Kellamees/ 1. aprill 2017, 13:14
Sinna tuleb ka Narko Kiirabi !
k
kolla/ 1. aprill 2017, 09:56
Tegemist ju ahelreaktsiooniga.Kõigepealt ilmuvad süstlad siis narkarid siis diilerid ja lõpuks peaks ilmuma politsei aga see on juba liiga palju soovitud.
n
noh/ 1. aprill 2017, 09:21
Kortermajja süstlavahetuspunkt on kuritegu seal elavate inimeste suhtes. Kas selline asi ei peaks asuma eraldi hoones? Mõelda tuleks lastele , kes võivad kogemata neid süstlaid puutuda ja tagajärg...
k
kohalik/ 1. aprill 2017, 09:51
kus sa seal lapsi näed? Vana püssimees elab kahekordses lobudikus ja muud issanda poolt hüljatud inimloomad.
m
mis sest puutumisest/ 1. aprill 2017, 10:13
nägemine, et see ongi "uus normaalsus" on palju kahjulikum
õ
Õigesti torgib!/ 1. aprill 2017, 08:43
Linnal pole vaja piirkonna kuritegevust ja vargusi ergutada.
k
Kellele/ 1. aprill 2017, 09:55
ja milleks neid süstijaid nii hädasti vaja on, et nende tervise eest nii muretseb?
Lastes narkaritel eest ära "minna", muutub ülejäänud ühiskond turvalisemaks ja taastootvamaks, kompenseerides kuhjaga tekkinud "kaotuse"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee