Eesti uudised

FOTOD | Eestit külastas USA piirivalve juhi kohusetäitja Kevin McAleenan (7)

Toimetas Kristin Aasma, 31. märts 2017 20:57
Rahvusvaheline kiirreageerimisüksuste koolitus Piusal, mida 31. märtsil külastas USA piirivalve juhi kohusetäija Kevin McAleenan.Foto: Politsei- ja piirivalveamet
Täna oli Eestis visiidil USA piirivalve juhi kohusetäija Kevin McAleenan, kellega arutati Eesti ja USA vahelist koostööd piiriturvalisuse küsimustes.  

Visiit hõlmas piiripunktiNarva ja Eesti maismaapiiri ühe olulisima tugipunkti Piusa kordoni külastust. Piiriolukorraga tutvumise järel anti ülevaade Piusal toimuvast rahvusvahelisest kiirreageerimisüksuste koolitusest, kus kiirreageerijad harjutasid parasjagu relvastatud kurjategijate kinnipidamist maastikul.

Esimest korda Eestis toimuval kiirreageerimisüksuste koolitusel jagavad USA tolli- ja piirivalveameti ja USA sõjaväe eriüksuse koolitajad oma teadmisi ja oskusi nii PPA kui lähinaaberriikide politsei ja piirivalve üksuste kiirreageerijatele.

Kuupikkusel koolitusel treenitakse kiirreageerijate taktikalist tegutsemist ohtlike kurjategijate kinnipidamisel, milleks toimuvad erioperatsioonid nii maal kui õhus. Koolituse eesmärgiks on tõsta eri riikide kiirreageerijate reageerimisvõimekust riigipiiril aset leida võivatele vahejuhtumitele.

Kiirreageerimisüksuste koolitus toimub PPA ning USA saatkonna, USA Tolli- ja Piirivalveameti ning USA sõjaväe eriüksuse ja koolitajate koostöös.