Meelis Pai liitus Keskerakonnaga 2013. aasta 1. juulil.Foto: Jörgen Norkroos
Marvel Riik 31. märts 2017 17:15
Täna andis endine Tallinna linnahalli nõukogu esimees ja keskerakondlane Meelis Pai teada, et lahkub erakonnast. „Vaadates viimaseid sündmusi, siis ma ei taha enam selles seltskonnas olla,“ teatas ta.

Hiljuti jõudis endine keskerakondlane Meelis Pai uudistesse Tallinna linnahalliga, kus ta sõlmis endaga lepingu. Pai oli korraga linnahalli nõukogu esimees ja linnahalli kunstiline juht. Enda sõnul tegi ta tööd ausalt ja tõi päevavalgele linnahalli korruptsioonijuhtumi, kus Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas ja Väino Sarnet tegelesid koostöös Allianss Arhitektidega JOKK-skeemiga.

Paile Aasa ja Sarneti tegutsemised ei meeldinud ning ta hakkas meeskonnale vastu. „Kui linnahallis toimus korruptsioonijuhtum, siis mina ei saanud vaadata kõrvalt ja olla kana, kellel pole ajusid,“ rääkis Pai, kes loodab, et omad järeldused juhtunust teeb ka prokuratuur.

Paljastamisega hakati aga Paid survestama, mistõttu ta tegi otsuse Keskerakonnast lahkuda. „Vaadates viimaseid sündmusi, siis ma ei taha enam selles seltskonnas olla,“ teatas ta.

„Ma loodan, et valijad teevad oma otsuse ja ei vali Taavi Aasa ega Raimond Kaljulaidi mitte kunagi enam Tallinna juhtima,“ lisas Pai, viidates, et Tallinna linnavalitsuses pole asjad praegu sugugi hästi.

Nüüd plaanib Pai puhata ja jätkata tööd Tallinna volikoguliikmena. „See annab mulle võimaluse öelda seda, mida ma varem ei saanud öelda.“

Keskerakonna peasekretär Jaak Aabi sõnul on erakonda kuulumine või mittekuulumine inimese enda valik. „On toodud välja faktid, et ta [Meelis Pai] on tõsiselt eksinud ja see viis tema erakonnast lahkumiseni. Me peaksime küsima, miks ta neid asju tegi,“ arutles Aab.