Maailm

Libapolitseinikud petsid pensionärilt välja 1,2 miljonit eurot (17)

Toimetas Aadu Hiietamm, 1. aprill 2017 04:00
Libapolitseinikud petsid pensionärilt välja 1,2 miljonit.Foto: Reuters / Scanpix
Lõuna-Saksamaal Münchenis elav 83aastane naispensionär sai jaanuari keskel telefonikõne mehelt, kes tutvustas end kriminaalameti töötajana. Tegelikult tuli kõne Türgis asuvast kõnekeskusest, vahendab Abendzeitung.

Libapolitseinik rääkis, et pätid peavad plaani naine paljaks varastada. Kuna pättidel on sidemeid ka pangas, siis soovitas libapolitseinik kergeusklikul pensionäril 500 000 eurot pangaarvelt sularahana välja võtta ja politseinikule üle anda.

Samal teemal

Naine jäigi seda muinasjuttu uskuma ja toimis soovituse järgi. Ta võttis raha pangast välja ja andis selle kodumaja ees tänaval üle "kriminaalameti kullerile", kes lubas raha panna hoiule politseinike valve all olevasse seifi.

Varsti sai naine järgmise telefonikõne. Nüüd soovitati tal kiiresti maha müüa aktsiad ja osta saadud raha eest kulda. Ka kuld tuli anda politseinike valve alla hoiule. Pensionär toimis taas soovituse kohaselt. Ta müüs aktsiad maha ja ostis saadud 700 000 euro eest 19 kullakangi ning andis need kullerile üle.

Alles pärast kogu varanduse loovutamist hakkas naine kahtlema, kas ta ikka toimis õigesti? Ta pöördus politseisse ja siis selgus kurb tõde – varanduse olid temalt välja petnud libapolitseinikud.

Kurjategijad on siiani leidmata, sest Türgi politsei on seni koostööst Saksa politseiga hoidunud.

Libapolitseinikud petsid pensionärilt välja 1,2 miljonit. Foto: Reuters / Scanpix

Samal teemal

11.05.2018
NAGU FILMIS: Vanaproua püüdis koos lapselapselapsega kelmi lõksu
13.08.2015
ETTEVAATUST: jälle on liikvel libapolitseinikud!
24.00.2015
Libapolitseinikud otsivad Lääne-Virumaalt ohvreid
25.11.2014
Ida-Virumaal on liikvel libapolitseinikest kelmid, ühe juhtumi puhul maksis inimene kelmidele 20 000 eurot